Zápas

Z Hané se Třinec vrátil s bodem

sobota 06. srpna. 2022 | Redakce
Premiérový bod nové sezony vydolovali třinečtí fotbalisté v Prostějově, kde po solidním výkonu uhráli remízu 1:1.

Rozhodčí: Vokoun – Matoušek, Mojžíš

1. SK Prostějov: Krynskyj – Blahuta (81. Bolf), Bialek, Schaffartzik, Elbel (81. Píchal) – Bartolomeu, Omale, M. Mach (81. Gáč), Kušej (74. Zapletal) – Koudelka, Pinc.

FK Třinec: Hasalík – Jursa (90. Szewieczek), Foltyn, Straňák, Hýbl – Machuča (46. Holík), Habusta – Omasta (58. Gembický), Kateřiňák, Kania (58. Tandara) – Juřena.

Komentář k utkání

V loňské sezoně po skončení obou zápasů jásali domácí – na podzim se Prostějov radoval z výhry 3:1, na jaře Třinec slavil vítězství 4:0.

Oba celky zaznamenaly odlišný vstup do sezony. Prostějov si přivezl cenné tři body ze hřiště pražské Slavie, která je nováčkem, Třinec po solidním výkonu prohrál s exligovou Karvinou.

Ve fotbale mnohdy platí, že vítězná sestava se nemění. Trenér Hanáků Martin Šustr se rozhodl složení výchozí jedenáctky poupravit, vypadli z ní extřinečtí obránci Bolf s Gáčem.

Jeho protějšek Martin Zbončák dal důvěru jedenácti fotbalistům, kteří vyběhli od první minuty v domácí premiéře s Karvinou.

Domácí fotbalisté v úvodních minutách měli míč na kopačkách častěji, k ohrožení třinecké brány se však nedopracovali.

Na druhé straně se třinecký Kania ke střele dostal, ale brankáře Krynského svým pokusem pouze protáhl.

Po čtvrthodině se poprvé měnil stav zápasu. Hanáci zahrávali rohový kop, hosté ho odvrátili, ale Kušej poslal centr do ohně znovu a nedůsledné bráněný stoper Bialek rozjásal domácí příznivce – 1:0.

Zhruba o deset minut později z dálky napřáhl Koudelka, míč prolétl těsně nad břevnem Hasalíkovy brány.

Třinečtí fotbalisté byli v prvním poločase u míče o něco častěji, ale domácí defenzívu příliš nezaměstnávali.

A když už se do koncovky dostali, jejich střelecké pokusy zablokovali obětaví domácí. Na střelu Habusty nedosáhl nikdo, ale míč proskákal kolem tyče.

Kateřiňák byl přesnější, jeho přímý kop z uctivé vzdálenosti brankář Krynskij vytál nad břevno.

Hostující kouč Martin Zbončák se rozhodl posílit ofenzívu, místo Machuči nasadil po pauze do hry Holíka. O několik minut později na trávník vyběhli také debutanti Tandara s Gembickým.

Slezané měli ve druhém poločase trvalou územní převahu, která vyústila ve vyrovnání. Martinu Foltynovi míč sedl na nárt ideálně a jeho volej bez přípravy zapadl přesně k tyči – 1:1.

Deset minut před koncem střídající Vlachovský našel centrem Pince, ale ten v pádu hlavičkoval těsně vedle brány.

Zajímavé utkání hrané ve svižném tempu nakonec dospělo do nerozhodného konce.

V příštím kole svěřenci trenéra Martina Zbončáka se na svém trávníku postaví favorizované pražské Dukle.