Třinec si vyšlápl na favorita

sobota 13. srpna. 2022 | Redakce
Druhé vystoupení před vlastním obecenstvem se třineckým fotbalistům vyvedlo. Pokořili v něm pražskou Duklu aspirující na postup do nejvyšší soutěže a zaznamenali tak premiérové vítězství v novém ročníku.
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2022/2023,3. kolo, so 13. 8. 2022, 10:15

FK Dukla Praha

2:0
1:0

Branky:33. Omasta, 74. Juřena. Rozhodčí:Orel - Machač, Lakomý ŽK:Omasta, Juřena, Habusta, Kerl - Šebrle, Peterka, Holiš. ČK: 50. Šebrle.

FK Třinec: Hasalík – Jursa, Foltyn, Straňák, Hýbl (27. Szewieczek) – Holík (62. Machuča), Habusta – Omasta (84. Tandara), Kateřiňák (84. Obadal), Kania (46. Gembický) – Juřena. Trenér: Zbončák.

FK Dukla Praha: Čtvrtečka – Barac (80. Buchvaldek), Piroch, Holiš, V. Svoboda – Šebrle, Peterka, Uhlíř (80. Ulman), Moulis (60. Kim) – Kozel (60. Souček), Matějka (60. Huf). Trenér: Rada.

Vloni byla Dukla druhým domácím soupeřem Třince. Na Julisku si odvezla tři body.

Trenéři Zbončák i Rada sáhli před utkáním ke změnám v sestavě. Zatímco domácí kouč místo Machuči nasadil do hry Holíka, hostující stratég vyměnil Součka a Kima za Holiše a Šebrleho.
Dukla po dvou nezdarech dorazila do Třince s jasným cílem - odvézt si tři body. V úvodních minutách prvního dějství se to snažila dát jasně najevo.
Po rohovém kopu se dostal do zakončení útočník Matějka, z malého vápna však nastřelil pouze brankáře Hasalíka.
Třinecký gólman byl důležitou postavou také v následujících minutách. Opět bravurně zakročil proti Matějkovi, jehož zpětnou přihrávkou oslovil Kozel.
A když se neprosadil hrotový hráč Pražanů, zkusil to křídelník Moulis. Ani on však nedokázal nachytat Hasalíka v nedbalkách.
Po půlhodině hry z ničeho nic udeřilo na druhé straně. Jursa z pravé strany poslal centr do vápna, Holík pustil míč za sebe na Tomáše Omastu a ten propálil brankáře Čtvrtečku - 1:0.
Než se naplnila půlhodina hry, domácí trenéři nahradili Hýbla Szewieczkem a o poločase sáhli ke druhé změně. Divákům se představil Gembický, jemuž uvolnil místo Kania.
Krátce po změně stran se změnil poměr sil na hřišti. Šebrle nejdříve sestřelil unikajícího Gembického a vzápětí fauloval znovu. Oba jeho zákroky sudí ocenil žlutou kartou, a tak předčasně odešel pod sprchy.
Úvod početní výhody se Třineckým hráčům nevydařil. Nejdříve Moulis po nakrátko rozehraném trestném kopu zhruba z deseti metrů přestřelil bránu a pak Hasalík skvěle vytáhl na břevno ránu kapitána Peterky.
Skóre se neměnilo ani po centru Uhlíře a střele Kima. Proti byl pozorný Hasalík, který vytěsnil míč mimo tyče.
Mezitím ze střední vzdálenosti vypálil třinecký kapitán Habusta, gólman Čtvrtečka však jeho střelu chytil.
Přibližně dvacet minut před koncem se po Jursově nákopu rozběhl Václav Juřena. U míče byl rychleji než obránce a před vybíhajícím brankářem Čtvrtečkou dokázal míč posunout směrem na prázdnou bránu - 2:0.
Ve zbývajících minutách si Třinečtí vedení pohlídali a ve třetím kole tak slaví premiérové vítězství v letošním ročníku. Naopak Dukla je po třech kolech gólově i bodově na nule.
Příští sobotu do Třince zavítá rezerva pražské Slavie. Střetnutí bude mít výkop v 10.15 hodin.