Mimo jiné i díky sporným situacím, které arbitři posoudili v jejich neprospěch, odjeli fotbalisté Třince z Příbrami s nepořízenou a neposkočili do horní poloviny tabulky.
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2022/2023,9. kolo, so 17. 9. 2022, 16:30

FK VIAGEM PŘÍBRAM

3:1
2:0

Branky: 24. Čejka, 37. M. Čermák, 54. Surmaj – 50. Gembický. Rozhodčí: Volek – Podaný, Špindlerová. ŽK: Wagner – Jursa, Straňák, Samiec, Kania. ČK: 71. Musil.

FK VIAGEM PŘÍBRAM: Melichar – Čejka, Fišl, Sakala, Petrák, M. Čermák (90. Vokřínek), Wágner (67. Musil), Dudl, Surmaj (67. Hájek), J. Jeřábek (67. V. Novotný, 90+3. Anih), Stropek. Trenér: Zápotočný.

FK Třinec: Hasalík – Jursa, Foltyn (83. Brak), Straňák, Hýbl – Habusta – Omasta (46. Kania), Machuča (72. Samiec), Holík, Gembický – Juřena. Trenér: Zbončák.

V Příbrami se třinečtí fotbalisté museli obejít bez středopolaře Kateřiňáka, který stál za čtyři žluté karty. Jeho místo v sestavě zaujal Machuča.

Středočeši v předešlém soutěžním ročníku oba zápasy s Třincem prohráli – doma 0:1 a venku 1:4, proto chtěli uspět stůj co stůj.

První krok k úspěchu udělali ve 20. minutě, kdy si vykoledovali trestný kop. Míč si nachystal Čejka - obstřelil zeď a jeho střela zapadla přesně k tyči – 1:0.

O deset minut později mohl být stav utkání nerozhodný. Gembický dostal přihrávku mezi dva protihráče, vypálil, ale těsně minul.

Vzápětí se míč dostal z levé strany k nabíhajícímu Čermákovi, který si s osamoceným brankářem Hasalíkem snadno poradil – 2:0.

V nastaveném čase Machuča zahrával trestný kop, na zadní tyči našel kapitána Habustu, ten však branku přestřelil.

Pět minut po změně stran se už hostující fotbalisté radovali, po zaváhání brankáře dopravil míč do sítě Dominik Gembický – 2:1.

Příbramští o několik minut později kontrovali – Surmajova dělovka z levé strany zapadla přesně k zadní tyči – 3:1.

Za tohoto stavu se hnal dopředu Holík, ale jeho sólový únik zastavil zvednutý praporek pomezní sudí.

Zhruba dvacet minut před koncem střetnutí si střídající Musil vyšlápl na Straňáka a za svůj prohřešek spatřil rovnou červenou kartu.

Třinečtí mohli využít početní výhodu o chvíli později. Hýblův volej směřující do brány zastavil Stropek rukou, ale spravedlnosti v podobě penalty a druhé červené karty pro domácí se hosté nedovolali.

V posledním zápase před reprezentační přestávkou tak třinečtí fotbalisté museli zkousnout třetí nezdar v sezoně.