Zápas

Třineckou tvrz dobyla Chrudim

sobota 01. října. 2022 | Redakce
V držení míče byli fotbalisté Třince jasně lepší, nicméně v koncovce byla úspěšnější Chrudim, a proto urvala tři body. Třinec čeká na výhru už čtyři kola.
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2022/2023,10. kolo, so 1. 10. 2022, 10:15

MFK Chrudim

0:2
0:0

Branky: 68. Firbacher, 90. Juliš. Rozhodčí: Rozhodčí: Opočenský – Ratajová, Žůrovec. ŽK: Juřena, Jursa - Juliš, Kejř.

FK Třinec: Hasalík – Jursa, Straňák, Foltyn, Hýbl – Habusta – Omasta (63. Kania), Kateřiňák, Holík, Gembický – Juřena. Trenér: Zbončák.

MFK Chrudim: Floder – Koželuh, Hašek, Skwarczek, Jančura – Řezníček – Vrána, Průcha (77. Harušťák), Kejř (90+3. Látal), Juliš – Firbacher (72. Jedlička). Trenér: Kronďák.

Komentář k utkání

Zatímco domácí fotbalisté si vítězstvím chtěli spravit chuť po třech utkáních bez výhry, Východočeši se vydali do Slezska potvrdit cenné vítězství nad exligovou Karvinou.

První i druhá část střetnutí měly v podstatě stejný průběh. Svěřenci trenérů Zbončáka a Cieslara kontrolovali míč, hráli kombinačně a vytvářeli si gólové situace. Ani jednu však nedotáhli do úspěšného konce.

V prvním poločase, kdy se hosté dostávali za půlicí čáru spíše sporadicky, měli Třinečtí několik situací, kdy míč mohl skončit za zády brankáře Flodera.

Holík po odraženém míči našel náruč chrudimského brankáře a krátce ve slušné pozici nastřelil pouze spoluhráče.

Chvíli nato po Omastově nahrávce neměl seřízenou mušku Gembický, a posléze se do Kateřiňákova centru vložil Foltyn. Brankář Floder na míč nedosáhl, po zásahu jednoho z jeho spoluhráčů vznikl doslova ragbyový mlýn, který ukončil hvizd rozhodčího.

Před přestávkou Gembický zleva našel centrem Omastu, ten měl gól na noze, ale slabá střela Flodera z klidu nevyvedla.

Záhy nemusel ani zasahovat po přízemní ráně Juřeny, domácí útočník minul vzdálenější tyč.

Druhý poločas zahájila nepřesná střela Gembického. O několik minut později Omasta našel centrem Juřenu, jenomže hlavička třineckého útočníka skončila těsně nad horní části brankové konstrukce.

Hráčům Třince se naskytly rovněž dva rychlé protiútoky, ale ani jeden nedotáhli do gólové podoby.

Přibližně dvacet minut před koncem udeřilo na druhé straně. Vrána uvolnil patičkou Firbachera a ten otevřel skóre – 0:1.

Krátce nato se podél brankové čáry prosmýkl Gembický a vypálil. Vyrovnání z toho nebylo, neboť nastřelil spoluhráče Holíka.

Třinečtí vrhli všechny síly do útoku, ale chrudimský obranný val nezdolali. Do kolen je mohl srazit Harušťák, hlavičkoval však mimo. Nakonec to udělal Juliš - uvolnil se na pravé straně a po jeho ráně k bližší tyči začali diváci opouštět hlediště – 0:2.

Trenér Třince Martin Zbončák: „Připravovali jsme se na to, že Chrudim přijede hrát z bloku, bude spoléhat na brejky, případně na standardní situace. Po celý zápas jsme měli optickou převahu. Klukům jsem vytknul, že v rozhodujících situacích netrefili bránu. Chrudim vytěžila z minima maximum, nás srazila finální fáze, bylo v ní málo kvality.“