Třinec odjíždí z Táborska s pocitem křivdy

neděle 09. října. 2022 | Redakce
Dvě sporné situace, které rozhodčí Jan Machálek posoudil ve prospěch domácích, rozhodly o porážce Třince na půdě Táborska.
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2022/2023,11. kolo, ne 9. 10. 2022, 16:00

FC MAS Táborsko

2:1
2:0

Branky: 5. Nešpor, 29. Babacar – 84. Straňák Rozhodčí: Machálek – Mikeska, Pospíšil ŽK: Bezpalec, Plachý - Brak, Hýbl, Holík, Kateřiňák, Straňák.

FC MAS Táborsko: Zadražil – Plachý, Navrátil, Bederka, Tusjak – Kone, Varačka (90+2. Alexandr), Bezpalec, Babacar – Nešpor (77. Kosek), Ledecký (60. Kopřiva). Trenér: Nádvorník.

FK Třinec: Hasalík – Szewieczek, Brak, Straňák, Hýbl (71. Tandara) – Habusta - Holík, Foltyn, Kateřiňák (80. Samiec), Gembický (71. Obadal) – Juřena. Trenér: Zbončák.

Třinec přijel do Táborska s cílem bodovat – i navzdory tomu, že trenéři Zbončák s Cieslarem postrádali vykartovaného Jursu, nemocného Kaniu a zraněného Omastu.

Táborsko šlo do vedení už ve čtvrté minutě po třetím rohovém kopu za sebou. Jednalo se však o diskutabilní moment, neboť Nešpor usměrnil míč do sítě rukou. Protesty hostů byly marné, branka platila – 1:0.

O několik minut později Tusjak dostal dlouhá míč za obranu – vybíhající brankář Hasalík míč odhlavičkoval a zažehnal tak rodící se nebezpečí.

Než se naplnila úvodní půlhodina, Varačka se uvolnil, poslal centr do pokutového území a Babacar hlavou usměrnil míč mimo dosah brankáře – 2:0.

V 70. minutě protestující Holík spatřil žlutou kartu. Stalo se tak poté, co jeho střelu směřující do brány jeden z domácích hráčů vyrazil rukou. Zadostiučinění v podobě pokutového kopu a červené karty se hostující fotbalisté dožadovali marně.

Přibližně šest minut před koncem střetnutí napřáhl Dominik Straňák a jeho střelu zastavila až síť – 2:1.

Kontaktní gól Třineckým nakonec nebyl nic platný, druhý zásah se jim už přidat nepodařilo, a proto z Tábora, kde doposud nevyhráli, odjel bez bodu a s pocitem křivdy.

Trenér Třince Martin Zbončák: „Prohráli jsme 2:1, ale utkání hrubě ovlivnil pan rozhodčí Machálek. Ve čtvrté minutě jsme dostali gól z rohu po jasné ruce, kdy domácí hráč míč do sítě vědomě plácnul. Na videu je to vidět – Machálek nemá zakrytý výhled, stojí od toho kousek, a přesto uzná naprosto neregulérní gól. Soupeř hrál z bloku, hodně defenzívně, my jsme museli jeho obranu dobývat. Snažili jsme se hrát kombinačně, nenakopávat. Dostali jsme druhý gól, kdy to Babacar po centru hezky trefil. Pak jsme přežili ještě jednu šanci. Ve druhém poločase jsme si řekli, že už nemáme co ztratit, že musíme hrát riskantně. Za stavu 2:0 nám pan Machálek upřel penaltu. Holíkova střela mířila do brány, hráč Táborska rukou vědomě zabránil gólu. Pan Machálek mi po zápase tvrdil, že ruka byla u těla, ale záznam jeho tvrzení vyvrátil. Kluci cítili křivdu, reklamovali ruku. Povedlo se nám snížit, soupeř už pak jen bránil, zdržoval a natahoval čas. Pan Machálek domácí dotlačil k výhře.“