Třinec opět vítězně, přehrál béčko Slavie

sobota 20. srpna. 2022 | Redakce
Díky skvělému prvnímu poločasu pokořili třinečtí fotbalisté nováčka druhé ligy - béčko pražské Slavie a potvrdili předešlé domácí vítězství nad Duklou. Po čtyřech kolech jsou na sedmi bodech.
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2022/2023,4. kolo, so 20. 8. 2022, 10:15

Slavia Praha „B“

4:2
3:0

Branky: 19. a 34. Hýbl, 8. Omasta, 51. Holík – 60. Kneifel, 85. Nikl. Rozhodčí: Rouček-Poživil, Cichra ŽK: Obadal, Habusta - Kopáček, Bárta, Pudil.

FK Třinec: Hasalík – Jursa, Foltyn, Straňák, Hýbl (84. Szewieczek) – Habusta, Holík (72. Samiec) – Omasta (84. Tandara), Kateřiňák (64. Machuča), Gembický (64. Obadal) – Juřena. Trenér: Zbončák

Slavia Praha „B“: Dvořák – A. Bárta (81. Trédl), Ezekiel (25. Hunal), Švec, Labík – Nikl, Kopáček (46. Kneifel) – Beran, Zachoval (78. Žitný), Šubert – Osuagwu (46. Pudil). Trenér: M. Jarolím

Do utkání proti nováčkovi vyběhli fotbalisté Třince s odhodláním potvrdit vítězství nad Duklou a z domácího dvojzápasu vydolovat šest bodů.
Začali výborně - hned v úvodu spálil loženku Juřena a vzápětí putoval míč po ose Hasalík - Hýbl - Gembický k Tomáši Omastovi, který otevřel skóre - 1:0.
O několik minut později Pražané zastavili nedovoleně Jursu. K přímému kopu z kraje velkého čtverce se postavil Matěj Hýbl a jeho přízemní střela zapadla ke vzdálenější tyči - 2:0.
Chvíli nato Slávisté ztratili míč před svým pokutovým územím a Holík je málem potrestal třetím gólem - jeho lob skončil těsně nad břevnem.
Třinečtí i nadále bavili své příznivce pohledným kombinačním fotbalem. Gembický to však jednou zkusil sám a svůj průnik po levé straně skončil střelou z úhlu do tyče.
Trenér hostů reagoval na nepříznivý vývoj střídáním, ale bez efektu. Po půlhodině Třinečtí dvakrát rychle přenesli míč z jedné strany na druhou - Matěj Hýbl si navedl míč do středu hřiště a ránou k tyči zvýšil na 3:0.
Posléze se o to stejné pokusil ještě jednou, ale po Juřenově sklepnutí vypálil po zemi těsně vedle tyče.
Pražané se dostali do zakončení třikrát. Beran brankáře Hasalíka jen protáhl, kapitán Kopáček ho přinutil k zákroku a Osagwu na něho běžel po kolmé přihrávce sám. I když ho překonal, třinecký gólman tečoval míč mimo a zabránil téměř jistému gólu.
Slávisté mohli přijít i o kapitána Kopáčka, který nejdříve oplácel poblíž rohového praporku a vyfasoval žlutou kartu a vzápětí na polovině hřiště zezadu zajel do Holíka. Sudí byl k němu shovívavý a druhou žlutou kartu nevytasil. Do druhé půle už nenastoupil.
Domácím fotbalistům se náramně povedl také začátek druhého poločasu. Omasta získal míč, předal ho Juřenovi a ten vybídl Lukáše Holíka, který zpoza vápna poslal míč pod břevno - 4:0.
Autor branky vzápětí uvolnil nabíhajícího Hýbla, který sahal po hattricku. Jeho rána prolétla nad břevnem.
Útočná aktivita Třince pokračovala, po další akci a přihrávce Habusty střílel na zadní tyč Juřena, jeho pokusu scházely centimetry.
V poslední půlhodině mělo béčko Slavie opticky více ze hry. Povzbudil je gól Kneifela, který rybičkou poslal míč do brány po předchozím trestném kopu Šuberta, jenž levačkou trefil tyč - 4:1.
Pudil po rychlém protiútoku a následném centru z voleje vystřelil těsně mimo a pět minut před koncem střetnutí po rohovém kopu Nikl hlavou uzavřel na konečných 4:2.