Zápas

S Kvítkovicemi hrál mladý Třinec nerozhodně

středa 25. ledna. 2023 | Redakce
Ve druhém přípravném utkání se třinečtí fotbalisté hrající v omlazené sestavě rozešli smírně s třetiligovými Kvítkovicemi.
A-tým - Přípravná utkání - 2022/2023, st 25. 1. 2023, 11:00

FC Zlínsko

2:2
1:0

Branky: Turyna 2 - Kiška, Dziuba.

FK Třinec: 1. poločas: Adamuška – Obadal, Brak, Mieszek, Aw – Burgo, Zogata, Samiec, Bernardinho – Sow, Turyna. 2. poločas: Schovanec – Obadal (55. Szewieczek), Mieszek, Straňák, Aw – Burgo (55. Tandara), Samiec, Zogata (60. Hrdlička), Bernardinho (60. Kania) – Sow, Turyna (60. Gembický). Trenér: Zbončák.

Komentář k utkání

Trenéři Martin Zbončák a Zdeněk Cieslar nechali odpočívat téměř všechny zkušené hráče. Příležitost dostali mladí odchovanci a trojice afrických fotbalistů, kteří jsou v Třinci na testech.

V prvním poločase byly na obou stranách k vidění zajímavé akce. O něco nebezpečnější byli domácí, ale zpočátku neměli přesně seřízenou mušku.

Záložník Bernardinho dvakrát střílel tvrdě zpoza velkého čtverce, mířil ovšem těsně vedle. Pak ghanský fotbalista dvakrát přihrával – v prvním případě Samiec zblízka poslal jeho nahrávku mimo tři tyče a hlavičkující Turyna stejným způsobem naložil také s jeho centrem.

Třinečtí se přeci jen dočkali. Po souhře s Obadalalem odcentroval Burgo, Zogata sklepl míč do ideální pozice Turynovi a ten rozvlnil síť – 1:0.

Třetiligový celek vyrovnal několik minut po změně stran. Rozběhnutý Russman ideálně předložil míč Kiškovi a ten zachoval chladnou hlavu – 1:1.

Nerozhodný výsledek vydržel jen několik minut. Zogata našel dlouhým pasem Szewieczka, ten sklepl míč Tandarovi a jeho nezištnou zpětnou přihrávku s přehledem zužitkoval Turyna – 2:1.

O chvíli později Sow uspěl v běžeckém souboji a posunul míč na Kaniu, jenž ovšem zblízka brankáře nepřekonal.

Po přetaženém rohovém kopu Straňák přistrčil míč Gembickému, ten ovšem napálil tyčku. Vzápětí to zkoušel Samiec, připravil si míč ke střele, ale trefil pouze střed brány.

Kvítkovičtí, kteří občas zahrozili, se dopracovali k vyrovnání. Osamocený Vychodil měl na pravé straně dostatek času ke střele. Schovanec jeho přízemní ránu vyrazil, ale k míči se dostal Dziuba a zblízka dopravil míč za jeho záda.

Domácí mohli strhnout vítězství na svou stranu, ale po Gembického ostrém centru Tandara na zadní tyči těsně netrefil.

Asistent trenéra Zdeněk Cieslar: „Chtěli jsme vidět, jak si povedou mladí a testovaní hráči proti třetiligovému soupeři. Dnes se opět opakovalo to, co nás trápilo celý podzim – vytvořili jsme si šance, ovšem znovu jsme řadu z nich nevyužili. Těší nás, že po dlouhém zranění se střelecky prosadil Dan Turyna, to bylo pozitivní. Utkání jsme měli dotáhnout do vítězného konce. Na trénincích se budeme zaměřovat na koncovku, abychom v dalších zápasech byli produktivnější.“