Vlašim oplatila Třinci čtyřgólovou porážku

sobota 01. dubna. 2023 | Redakce
Rovněž druhé vzájemné měření sil skončilo čtyřgólovým vítězstvím domácích. Tentokrát jásala Vlašim, která pokořila Třinec 4:0.
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2022/2023,20. kolo, so 1. 4. 2023, 16:30

FC Sellier & Bellot Vlašim

4:0
3:0

Branky:: 7. Horský, 13. Suchan, 29. Rigo, 60. Smejkal. Rozhodčí: Zaoral – Caletka, Pochylý. ŽK: : Vilotič - Brak, Machuča, Tandara.

FC Sellier & Bellot Vlašim: : Vágner – Vala, Vilotič, Halinský (70. Nogha), Onije - Horský, Křišťan, Suchan, Smejkal (64. Šimeček), Rigo (70. Janda) – Svoboda (83. Biegon). Trenér: Hyský.

FK Třinec: Adamuška – Jursa, Brak, Straňák, Slaninka (46. Hýbl) – Habusta (78. Omasta) – Holík, Samiec (46. Hrdlička), Machuča, Kania (46. Gembický) – Juřena (78. Tandara). Trenér: Zbončák.

Vlašim měla Třinci co vracet – v poslední prázdninový den si odtamtud odvezla čtyřgólovou prohru, přičemž se jednalo o její šestý nezdar v řadě.

Od té doby se Středočeši postupně zvedají, pravidelné bodové přísuny jim umožnily dostat se na sedmé místo tabulky.

Třinečtí přijeli do Vlašimi bez vykartovaného stopera Foltyna a zraněného útočníka Turyny s cílem uspět a bodově se dotáhnout na domácí. Chtěli potvrdit domácí výhru nad Varnsdorfem a přerušení šestizápasové série bez vítězství.

V předešlém domácím utkání si Vlašim hladce poradila s rezervou pražské Sparty i díky brzkému úvodnímu gólu.

Proti Třinci skórovala o dvě minuty později – po zisku míče vyrazila rychle dopředu a na konci přímočaré akce byl Horský – 1:0.

Vzápětí Blaničtí Rytíři vedli už o dvě branky. Akce po pravé straně skončila u kapitána Suchana, který ránou zpoza velkého čtverce potvrdil kanonýrské schopnosti – 2:0.

S Třincem bylo po patnácti minutách zle. Možná by se utkání vyvíjelo jinak, kdyby Jursa po rohovém kopu mířil o několik centimetrů níže. První střela zápasu skončila nad břevnem.

Vzápětí si domácí zavařili sami – Onije si nerozuměl s brankářem, ale na poslední chvíli stačil míč uklidit do bezpečí.

Než se naplnila úvodní půlhodina, blaničtí Rytíři gólově sekli potřetí. Z trestného kopu se parádně trefil Rigo – 3:0.

Stejný fotbalista mohl skórovat i krátce před přestávkou, ale po Smejkalově akci pálil těsně vedle vzdálenější tyče.

Třinečtí svým výkonem v prvním dějství trenéra Zbončáka nikterak neoslnili, a tak se jejich nadřízený o poločase odhodlal k trojitému střídání. Do boje poslal Hýbla, Hrdličku a Gembického.

V úvodu druhého poločasu po přiťuknutí Hýbla skóroval Machuča, ale sudí Zaoral jeho branku neuznal.

Vzápětí Vlašim předvedla zajímavý signál – Suchan po rohovém kopu posunul míč na Halinského, ale jeho oblouček skončil nad břevnem.

V 60. minutě fotbalisté v modrém pobavili obecenstvo další přímočarou akcí, na jejímž konci byl Smejkal – 4:0.

Na obou stranách se zrodilo ještě několik situací, které mohly vést ke změně stavu, ale na výsledku se už nic nezměnilo.

Blízko k páté brance utkání měl Suchan, ale po rohovém kopu z prostoru zadní tyče pálil nad.

V dalším kole se třinečtí fotbalisté na Bílou sobotu utkají s rezervou Olomouce.