Třinci proklouzla výhra mezi prsty

sobota 15. dubna. 2023 | Redakce
Necelých pět minut před koncem utkání držel Třinec nad Vyškovem těsné vedení. V závěru střetnutí se však hostům nevyhnul další dvouminutový kolaps a po dvou inkasovaných gólech jim zbyly jen oči pro pláč.
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2022/2023,22. kolo, so 15. 4. 2023, 10:15

MFK Vyškov

2:1
0:1

Branky: 90. Kanakimana, 90+2. Lacík – 64. Omasta Rozhodčí: Vokoun – Kotalík, Pfeifer. ŽK: Lahodný – Hrdlička, Machuča.

MFK Vyškov: Kinský – Němeček (78. Srubek), F. Štěpánek, Matys, Ilko – Lahodný (78. Krška), Cabadaj – Kanakimana, Souaré (66. Vintr), Alégué Elandi – Bayo (58. Lacík). Trenér: Trousil

FK Třinec: Adamuška – Jursa, Foltyn (90+4. Hýbl), Brak, Slaninka – Tandara (81. Kania), Machuča, Omasta (81. Gembický), Hrdlička – Juřena, Holík (90+1. Szewieczek). Trenér: Zbončák

Favorizovaný Vyškov šel do utkání s cílem poprvé Třinec pokořit. V loňské sezoně mu doma podlehl 1:4, na jaře v odvetě prohrál v Třinci 0:1 a v prvním vzájemném utkání letošní sezony uhrál pod Beskydami remízu 1:1.

Trenéři hostů Martin Zbončák se Zdeňkem Cieslarem museli sáhnout do sestavy. Kvůli zranění nemohli nastoupit kapitán Jakub Habusta a Dominik Straňák, čtyři žluté karty nepustily do hry Martina Samiece.

Po jednozápasovém trestu za čtyři žluté karty se do základní sestavy naopak vrátil Vojtěch Brak. Ve výchozí jedenáctce se objevili rovněž Tomáš Omasta, Marián Tandara a Martin Slaninka.

Vyškov se na stadionu v sousedních Drnovicích snažil od začátku potvrzovat roli favorita utkání, ale v prvním poločase ani jednou míč za záda brankáře Jiřího Adamušky nedopravil.

Příležitostí k tomu měl několik. Ve 3. minutě napřáhl Souaré a jeho ránu z dálky zastavilo břevno.

O pár minut později po trestném kopu Alegueho zakončoval Lahodný, ale brankáře Adamušku zblízka neprostřelil.

Po půlhodině hry se k zakončení dostal Souaré. Měl dostatek času, přesto však vypálil mimo bránu.

Na druhé straně se k míči dostal Juřena, ale na vybíhajícího brankáře Kinského zblízka nevyzrál.

V úvodu druhého poločasu vypálil ze strany nad bránu Alegué a posléze Souaré po další přímočaré akci nedokázal obelstít vybíhajícího Adamušku.

Po hodině hry přišel jeden z klíčových momentů střetnutí. Lahodný fauloval u postranní čáry a Třinečtí získali výhodu trestného kopu. Juřena sklepl míč Omastovi a ten zacílil přímo do horního rohu domácí brány – 0:1.

Zaskočení domácí vrhli všechny síly do útoku, ale pozorně pracující třineckou nerozklížili. Nepovedlo se to dokonce ani Kanakimanovi, který po rohovém kopu Třince upaloval sám na branku.

Když už se schylovalo k nečekanému vítězství hostů, Alegué našel z druhé vlny nabíhajícího Kanakimanu, který protrhl střelecké trápení – 1:1.

Třinec se složil a na jaře už počtvrté inkasoval dva góly v rychlém sledu – po dalším rychlém výpadu rozjásal více než šest stovek příznivců Lacík – 2:1.

Vyškov tak poprvé pokořil Třinec, který zůstal na sestupové příčce. Odrazit se pokusí ve středečním domácím utkání s Příbramí.