Paráda! Třinec srazil vedoucí Příbram

středa 19. dubna. 2023 | Redakce
První utkání pod taktovkou kouče Romana Westa se třineckým fotbalistům náramně povedlo. Zodpovědný a obětavý výkon je dovedl k vítězství nad Příbramí, která si do Třince zajela pro teprve čtvrtou porážku v sezoně a opustila první příčku.
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2022/2023,23. kolo, st 19. 4. 2023, 15:00

FK VIAGEM PŘÍBRAM

2:1
2:0

Branky: 31. Straňák, 38. Holík – 81. Wágner. Rozhodčí: Rozhodčí: Kvítek – Kříž, Černoevič. ŽK: Foltyn, Omasta – Wágner, Jeřábnek, Antwi, Fišl.

FK Třinec: Adamuška – Foltyn, Brak, Straňák (75. Gembický) – Omasta, Jursa, Holík, Machuča (82. Kania), Hrdlička (52. Samiec) – Juřena, Turyna (52. Slaninka).

FK VIAGEM PŘÍBRAM: Melichar – Dudl (86. Antwi), Fišl, J. Jeřábek, Langhamer (68. Anih), Petrák, Stropek, Šimáček (46. Youssef), Vokřínek (90+2. Mašek), Wágner, Zeronik (86. Jahić).

Nový kouč překopal sestavu i herní styl – do hry poslal tři obránce a dva útočníky. Krajní bek Tomáš Jursa se objevil ve středu zálohy, do středu hřiště se vrátil také Lukáš Holík. A stopeři Vojtěch Brak, Dominik Straňák a Martin Foltyn, který vyběhl s kapitánskou páskou, si poprvé zahráli spolu.

Třinec zahrozil hned z prvního útoku, ale přímočará akce v podání několika hráčů skončila pouze nepřesnou střelou.

O chvíli později domácí zahrozili znovu, ale Machučova střela postrádala odpovídající parametry.

Posléze se ke slovu dostala také Příbram, na přímý kop ze strany si naběhl Wagner, brankář Adamuška jeho hlavičku kryl.

Třinečtí hráli velice odvážně a po většinu úvodního dějství měli hru ve své moci. Po uplynutí patnácti minut mohli vést, ovšem obrovský závar před Melicharovou bránou gólem neskončil.

Po půlhodině hry potáhl míč Holík, kterého před vápnem skolil Jeřábek. K trestnému kopu z hranice velkého čtverce se postavil Dominik Straňák a krásnou střelou na gólmanovu stranu otevřel skóre – 1:0.

Ani ne deset minut nato kouče Westa potěšil jeho bývalý svěřenec z Opavy Lukáš Holík, který po přenesení hry a dobré práci Juřeny přidal druhý zásah.

Trenér Dušan Uhrin mladší o pauze sáhl k jedné změně, jeho protějšek Roman West ponechal na trávníku stejnou jedenáctku.

Prakticky od začátku až do konce druhého poločasu měl zaskočený lídr míč na svých kopačkách a kombinoval na třinecké polovině hřiště.

Trenér West pozměnil rozestavení a postupně posílal na hřiště čerstvé hráče. Jeho svěřenci statečně odolávali útočným manévrům postupového aspiranta.

Deset minut před koncem se Středočeši dostali zpět do hry – na malé vápno přilétl centr ze strany a důrazný útočník Wágner prokázal, že takové situace zvládá dokonale – 2:1.

V závěrečných minutách se Třinečtí fotbalisté z tlaku vymanili a několika rychlými protiútoky poškádlili svého soka.

V závěru sedmiminutového nastavení stopeři zastavili unikajícího Juřenu jenom za cenu faulu. Kania mohl z přímého kopu pečetit vítězství, ale ani nadvakrát neuspěl.

Třinec se díky cennému vítězství odpoutal od sestupové příčky. V sobotu dopoledne zajíždí do Chrudimi.

Trenér Třince Roman West: „Do utkání jsme vstoupili velmi dobře. Slušně jsme presovali i kombinovali, měli jsme velikou šanci. Z přímého kopu jsme dali krásný gól, pak jsme přidali druhý. První poločas byl z naší strany velice povedený, hráli jsme sebevědomě i dobře takticky. Do druhého poločasu jsme nevstoupili dobře, Příbram ukázala, proč vede druhou ligu. Hrála velmi dobře, zatlačila nás. Wágner dal gól na 2:1. Pro nás je to velice cenné vítězství. Hráči dohrávali se sebezapřením.“