Třinec veze cenný bod z Chrudimi

sobota 22. dubna. 2023 | Redakce
Nelichotivou bilanci na soupeřových hřištích třinečtí fotbalisté prolomili v Chrudimi, odkud si díky trefě kapitána Martina Foltyna odvezli cennou remízu.
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2022/2023,24. kolo, so 22. 4. 2023, 10:15

MFK Chrudim

1:1
1:1

Branky: 39. Halász - 44. Foltyn. Rozhodčí: Rouček – Leška, Šafránková. ŽK: Skwarczek - Turyna.

MFK Chrudim: Floder – Halász, Hašek, Míka, Skwarczek – Řezníček – Kesner (71. Kodýtek), Průcha, Záviška (78. Sotorník) – Jedlička, Firbacher. Trenér: Kronďák.

FK Třinec: Adamuška – Foltyn, Brak, Straňák – Omasta (90. Tandara), Jursa (76. Samiec), Machuča, Holík (78. Szewieczek), Hrdlička (46. Slaninka) – Turyna (46. Gembický), Juřena. Trenér: West.

Jelikož Chrudimští doma nastupují v červeném, hosté z Třince vyběhli v bílé sadě dresů. Jejich trenér Roman West dal důvěru stejné jedenáctce jako v domácím klání s Příbramí.

O první střelecký pokus zápasu se v 6. minutě postaral Hrdlička. Střela mu příliš nesedla, míč doskákal do náruče brankáře Flodera.

Deset minut nato Juřena od brankové čáry poslal zpětnou přihrávku Holíkovi, jeho rána z hranice velkého vápna rozvlnila pouze boční síť.

Ve 21. domácí zahrávali trestný kop, po Firbacherově hlavičce Adamuška zasahovat nemusel. Vzápětí z dálky napřáhl Mašek, ale ani jeho střela nebyla přesná.

Ve 28. minutě Juřena vybojoval míč v souboji s Řezníčkem a napřáhl z dobrých 25 metrů, jeho střela skončila těsně vedle tyče.

Po půlhodině hry třinečtí fotbalisté zahrávali několik rohových kopů. Po jednom z nich zakončil Turyna, skákavá střela doputovala do náruče brankáře Flodera. Machučův pokus o chvíli později byl o poznání nebezpečnější, domácí brankář konečky prstů vyškrábl míč na roh.

Domácí udeřili z ničeho nic. Z levé strany poslali centr na zadní tyč, kde Halász svedl souboj s protihráčem. Míč se odrazil mimo dosah brankáře Adamušky a doskákal do sítě – 1:0.

Do šaten mužstva odcházela za nerozhodného stavu. Třinec získal výhodu trestného kopu – Holík načechral míč na hlavu kapitána Foltyna a ten razantní hlavičkou vsítil branku do šatny – 1:1.

O přestávce sáhl trenér West ke dvěma změnám, místo Hrdličky a Turyny šli do hry Slaninka s Gembickým. Dva čerstvé hráče poslali na trávník také domácí.

A právě jeden z nich se dostal do zakončení, Adamuška po jeho hlavičce zasahovat nemusel. Na druhé straně vzápětí zakončoval Foltyn, ale brankáře Flodera nepřekvapil.

V 55. minutě Průcha výborně našel Látala, ale po jeho střele na bližší tyč Adamuška ukryl míč v náručí.

Po hodině hry Hašek přihrál od postranní čáry Řezníčkovi, jeho rána z hranice vápna skončila vysoko nad. Vzápětí nebezpečně vystřelil Juliš, na Adamušku si však znovu nepřišel.

S přibývajícím časem bylo na domácích patrné, že se s další remízou nechtějí spokojit. Pozorně hrajícího soupeře však ničím nepřekvapili a tak nakonec zapsali již 11. nerozhodný výsledek v probíhajícím ročníku.

Třinec bodoval i ve druhém utkání pod koučem Westem, venku uspěl po čtyřech porážkách. Naposledy remizoval koncem podzimu v Opavě, kterou tenkrát ještě vedl právě trenér West.