Zápas

Třinec nezvládl úvod, Táborsku podlehl

sobota 29. dubna. 2023 | Redakce
Pod první jarní domácí prohrou fotbalistů Třince se podepsal nevydařený úvodní poločas, v němž nabrali dvoubrankové manko. Po pauze ovládli hru, snížili, ale vyrovnat už nedokázali.
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2022/2023,25. kolo, so 29. 4. 2023, 10:15

FC SILON TÁBORSKO

1:2
0:2

Branky: 47. Machuča – 10. Kopřiva, 24. Šašinka Rozhodčí: Zaoral – Kotík, Žurovec. ŽK: Foltyn, Holík, Brak, Jursa – Novák, Kateřiňák, Koné, Šašinka, Pastornický.

FK Třinec: Adamuška – Foltyn, Brak, Straňák, Hýbl (46. Kania) – Omasta (83. Tandara), Jursa, Machuča, Hrdlička (46: Samiec) – Holík – Juřena (83. Gembický). Trenér: West.

FC SILON TÁBORSKO: Pastornický – Plachý, Navrátil, Novák (83. J. Mach), Tusjak – Koné – Varačka (88. Kronus), Kopřiva (67. Alexandr), Kateřiňák, Dordić – Šašinka. Trenér: Nádvorník

Komentář k utkání

Trenér třineckých fotbalistů Roman West musel oželet zraněného středopolaře Jakuba Habustu a také útočníka Daniela Turynu.

Hosté z Tábora dorazili i s třemi bývalými hráči Třince. Zatímco brankář Daniel Kerl zůstal pouze na lavičce, Martin Pastornický s Jiřím Kateřiňákem nechyběli v základní sestavě.

Autorem prvním střeleckého pokusu byl hostující Dordić, jeho skákavá střela z 20 metrů minula tyč domácí brány. Kateřiňák už vzápětí mířil přesněji, ale přízemní střelou Adamušku nepřekvapil.

Do třetice to už hostům vyšlo. Tusjakův centr zleva napříč vápnem se dostal ke Kopřivovi, který nekompromisně rozvlnil síť třinecké brány – 0:1.

Těsně předtím měl možnost také Třinec, ovšem Omasta po sraženém centru Hýbla nezamířil mezi tři tyče.

Táborsko bylo v prvním poločase lepší, svou dominanci vyjádřilo spolupráci Kateřiňáka s Dordičem, který ze slibné pozice bránu minul.

Po dvaceti minutách hry hosté jásali podruhé. Na Tusjakův přímý kop si naběhl nehlídaný Šašinka a placírkou uklidil míč do sítě – 0:2.

Trenér West provedl o přestávce dvě změny, na hřiště poslal Kaniu se Samiecem. Nástup do druhého poločasu se jeho mužstvu povedl – po dlouhém autu Omasty se k míči dostal Ondřej Machuča a brankář Pastornický na jeho tečovanou střelu nedosáhl – 1:2.

Vzápětí mohlo být vyrovnáno, z třinecké převahy vzešla šance Holíka a Samiece. Prvnímu jmenovanému zkazil radost jeden ze zadáků, proti druhému zakročil brankář.

Z třineckého tlaku se zrodila příležitost Samiece, který ovšem brankáře Pastorického nepřekonal. Neuspěl ani Holík, jeden z protihráčů přizvedl míč po jeho střele nad břevno.

Následovala rychlá akce hostů, po které Šašinka překonal Adamušku, ale na poslední chvíli zasáhl na čáře Holík a odpálil míč do bezpečí.

Hosté se ve zbývajících minutách snažili kouskovat hru a třinecký tlak se postupně rozmělnil. Třinečtí už odpovědět nedokázali, a tak se jejich domácí šňůra výher nad Jihočechy přetrhla.

Příští pátek v 18. hodin třinecké fotbalisty čeká utkání v Jihlavě.

Trenér Třince Roman West: „Do utkání jsme nevstoupili dobře, nic se nám nedařilo. Někde jsme prostě udělali chybu v přípravě – buď bylo pro hráče příliš mnoho informací, nebo to bylo přemotivované, protože oproti tomu, co jsme hráli jindy, jsem mužstvo nepoznával. Celým prvním poločasem jsme se doslova protrápili, zaslouženě jsme prohrávali 0:2. Jsme z toho zklamaní. Do druhého poločasu jsme udělali nějaké změny, střídající hráči naší hru oživili. Výborně se nám podařil vstup, dali jsme gól na 1:2 a měli jsme spoustu menších či větších příležitostí, abychom skóre otočili nebo aspoň vyrovnali. Měli jsme i štěstí při velké šanci, kdy Holas (Holík) vykopl míč z prázdné brány. My jsme však těch nebezpečných situací měli více. Ve druhém poločase jsme ukázali srdce, charakter a touhu vyrovnat. Od toho se chceme odrazit v dalším zápase, ale musíme takhle hrát od začátku a celých 90. minut.“