Zápas

Třinečtí fotbalisté odjeli z Jihlavy s prázdnou

pátek 05. května. 2023 | Redakce
Chabou bilanci vzájemných zápasů s Jihlavou třinečtí fotbalisté nevylepšili. Stejně jako doma s Táborskem na Vysočině nabrali dvoubrankové manko, které už nedokázali zlikvidovat.
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2022/2023,26. kolo, pá 5. 5. 2023, 18:00

Vysočina Jihlava

2:1
0:0

Branky: 56. Araujo-Wilson, 62. Selnar – 64. Holík. Rozhodčí: Nehasil – Hurych, Líkař. ŽK: Vedral, Gabriel, Křehlík, Svoboda, Fila – Holík.

Vysočina Jihlava: Jágrik – T. Svoboda, Vedral, Gabriel, Křišťál – Lacko, Tureček – Křehlík (90. Šancl), Selnar (66. Zoubele), Zá-hradník (52. Fila) – Araujo-Wilson. Trenér: Oulehla.

FK Třinec: Adamuška – Foltyn, Brak, Straňák – Omasta, Machuča, Holík, Hrdlička, Slaninka (86. Tandara) – Gembický (65. Kania), Samiec (75. Turyna). Trenér: West.

Komentář k utkání

Třinečtí nevyrazili na Vysočinu v plné síle. Kromě dlouhodobě zraněného kapitána Jakuba Habusty trenéři postrádali distancovaného defenzivního univerzála Tomáše Jursu a nemocného útočníka Václava Juřenu. Připraven do hry už byl útočník Daniel Turyna, jenž v Chrudimi utrpěl nepříjemné zranění na ruce.

Na hrotu Třince operovala dvojice Martin Samiec – Dominik Gembický. Lukáš Hrdlička se přesunul z kraje hřiště do středu hrací plochy.

Domácí Vysočina pod taktovkou nového trenéra Davida Oulehly vyběhla ve žluto-bílé kombinaci, hosté oblékli červenou sadu dresů.

V prvních třiceti minutách se nic zvláštního nestalo. Oba brankáři si připsali po jednom zákroku, Adamušku z dálky vyzkoušel Tureček a Holík přízemní střelou protáhl domácího Jágrika.

Nejzajímavější okamžiky nabídl závěr úvodního dějství. Blízko k otevření skóre měl ve 43. minutě Třinec. Po nebezpečném centru, na který si gólman netroufl, zakončoval Holík, ale z velkého úhlu trefil pouze náruč brankáře Jágrika.

Na druhé straně po centru z pravé strany přizvedl jeden ze stoperů míč a připravil tak horkou chvilku Adamuškovi.

Vzápětí z levé strany odcentroval Selnar, našel Svobodu, ten však v jasné šanci přestřelil bránu.

Zatímco v úvodním dějství působili lepším dojmem hosté z Třince, kteří měli optickou převahu, v druhé části zápasu dominovala Vysočina.

Ve 48. minutě mohla poprvé skórovat, ale po Turečkově rohovém kopu stoper Gabriel letmou tečí trefil pouze tyčku.

Na druhé straně se o odpověď snažil Hrdlička, na pozorného Jágrika si však nepřišel.

Než se naplnila hodina hry, Jihlava poprvé jásala. Obránce Křišťál vyrazil do protiútoku, přihrál Křehlíkovi a ten našel Araujo-Wilsona, který měl snadnou práci – 1:0.

Zanedlouho už Třinec zaostával o dva góly. Míč se dostal za obranu a Selnar na Adamušku vyzrál lobem – 2:0.

Slezané odpověděli kontaktní brankou. Do střelecké pozice se dostal Lukáš Holík a chladnokrevně zakončil – 2:1.

Zatímco úvodní dějství bylo oboustranně opatrné, za stavu 2:1 začalo být utkání zajímavé. Třinec se snažil o vyrovnání, Vysočina chtěla soupeře definitivně zlomit. Další branka už však nepadla a Třinec tak odjel z Jihlavy s porážkou.