Třinec nestačil ani na béčko Slavie

neděle 12. března. 2023 | Redakce
Ani ve druhém jarním utkání fotbalisté Třince neuspěli. Na trávníku béčka Slavie opět nezachytili nástup do druhé půle a po prohře 3:1 klesli na poslední příčku tabulky.
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2022/2023,18. kolo, ne 12. 3. 2023, 10:15

Slavia Praha „B“

3:1
1:1

Branky:16. Šubert, 46. Beran, 48. Jurečka – 32. Turyna Rozhodčí: Adámková – Dohnálek, Šafránková ŽK: Holík , Samiec, Hýbl

Slavia Praha „B“: Dvořák – Beran (82. Šmiga), Bořil, M. Jurásek, Konečný, Kričfaluši, Masopust (61. Hošek), Pech, Planka (82. M. Pudil), Šubert (46. A. Pudil), Jurečka. Trenér: M. Jarolím

FK Třinec: Hasalík – Szewieczek (67. Jursa), Brak, Foltyn, Hýbl (81. Slaninka) – Habusta – Holík (67. Jursa), Machuča, Samiec, Kania – Turyna (67. Juřena). Trenér: Zbončák

Na stadionu v Horních Počernicích, kde kdysi své druholigové zápasy hrával Xaverov, se proti sobě postavily aktuálně poslední dva celky druhé ligy.

Třinečtí trenéři Martin Zbončák se Zdeňkem Cieslarem pozměnili sestavu, od první minuty vyběhli Turyna se Samiecem.

Přibližně po deseti minutách hry z levé strany poslal centr do vápna Kania a hlavičku Turyny vyškrábl brankář Slavie na roh.

Rohový kop Třinečtí nevyužili, Pražane přešli do protiútoku, na konci kterého byla Šubertova střela, po které míč plachtil místo Hasalíkův dosah – 1:0.

Zanedlouho se v čisté gólové šanci ocitl Jurečka, ale Hasalík předvedl výborný zákrok.

Třinečtí fotbalisté srovnali o několik minut později. Míč se z pravé strany dostal k Turynovi, ten zasekl míč před brankářem a s přehledem jej nasměroval do odkryté brány – 1:1.

Vstup do druhé půle se náramně povedl Sešívaným. Po rychlém výpadu přišel centr z pravé strany na hlavu Berana, který trkl míč do sítě – 2:1.

Sotva Třinečtí rozehráli, inkasovali ještě jednou, kdy do horní části brány zacílil Jurečka – 3:1.

Pražané mohli své vedení ještě několikrát navýšit, ale hosté několik ošemetných závarů přestáli bez úhony.

V závěrečných minutách mohli skórovat také hosté z Třince, ovšem Samiec míč do sítě nedotlačil, Juřenovi střela nesedla a ránu Hrdličky kryl brankář Dvořák.

Dvě po sobě jdoucí porážky posunuly třinecké fotbalisty na poslední místo tabulky. Zvednout se z něho pokusí příští sobotu v domácím utkání s Varnsdorfem.

Sportovní manažer Marek Čelůstka : "Opět se opakují stejné chyby, které navazují jedna na druhou. Máme rohový kop a místo toho, abychom odražený míč poslali do šestnáctky, vracíme ho dozadu, až nakonec skončí u našeho brankáře. Opět jsme vstoupili špatně do druhého poločasu, jeden hráč centruje a druhý neobsazený hlavičkuje. Situace je špatná, budeme ji muset řešit. Naděje umírá poslední, ještě je před námi 12: kol."