S béčkem Žiliny se Třinec rozešel smírně

sobota 01. července. 2023 | Redakce
Druhý přípravný zápas třineckých fotbalistů byl bohatý na góly. V Oldřichovicích remizovali s druholigovou rezervou Žiliny.
A-tým - Přípravná utkání - 2023/2024, so 1. 7. 2023, 11:00

MŠK Žilina B

4:4
3:3

Branky: Vučičevič 2, Holík, Lörincz – Krsitč z pen., Tandara, Bortoli, Javorček.

FK Třinec: 1. poločas: Adamuška – Omasta, Blahuta, Mieszek, Slaninka – Machuča, Horniak, Brodziansky, Zinhasović – Holík, Vučičević. 2. poločas: Fabisz – Bouguetouta, Zogata, Maksić, Clement – Puchel, Vlachovský, Brodziansky, Lörincz – Velička, Barkov. Trenér: West

Žilina ke svému úvodnímu přípravnému utkání vyběhla pod taktovkou trenéra Vladimíra Veselého, který svého času působil v Třinci. S kapitánskou páskou nastoupil Marián Tandara, jenž uplynulou sezonu strávil pod Javorovým.

Do druhého přípravného utkání poslal trenér Roman West několik nových tváří. Patřili mezi ně například útočníci Bohdan Velička (Frýdlant), Timofej Barkov (Frýdek-Místek) a Erik Puchel, který už v Třinci kdysi působil. Třinecký realizační tým dal příležitost dvěma jedenáctkám.

Ta první nezachytila vstup do utkání. Po několika minutách se ve vápně nedobrovolně ocitl na trávníku Gomola a Krstič z následné penalty otevřel skóre – 0:1.

Vzápětí si domácí defenzíva vybrala další slabší chvilku a Tandara pohotově přehodil v tu chvíli bezmocného Adamušku – 0:2.

Třinečtí nechtěli zůstat pozadu – na levé straně zakombinovali Slaninka, Zinhasovič a Holík, po jehož centru se nadvakrát prosadil Vučičević – 1:2.

Domácí fotbalisté zanedlouho vyrobili v rozehrávce další minelu, po které Adamušku propálil rozběhnutý Bortoli – 1:3.

Bláznivá přestřelka však pokračovala. Slaninka přesným centrem našel hlavu nabíhajícího Vučičeviće a bylo to 2:3.

Třineckým se podařilo vyrovnat – Horniak před přestávkou šikovně uvolnil Holíka a ten zachoval chladnou hlavu – 3:3.

Za zmínku stojí rána Brodzianského, kterou zastavila tyč a obrovská šance Šošonů z protiútoků, kdy Bortoli taktéž nastřelil brankovou konstrukci.

Druhá část střetnutí už obecenstvu tolik branek nenabídla. Z dálky vypálil Javorček, brankáře Fabisze po jeho střele zachránilo břevno.

Třineckým fotbalistům se povedlo skóre otočit ve svůj prospěch – z pravé strany odcentroval Velička, k míči se dostal Lörincz a dal gól na 4:3.

Zajímavé střetnutí nakonec skončilo bez vítěze. Šošoni zakombinovali, Javorček dostal zpětnou přihrávku a zacílil k tyči – 4:4.