Třinec má druhou výhru. Zdolal rezervu Slovácka

neděle 27. srpna. 2023 | Redakce
Taktéž ve druhém venkovním utkání zapsali třinečtí fotbalisté plný bodový zisk. Díky výbornému prvnímu poločasu zvítězili na půdě béčka Slovácka.
MSFL 2023/2024, ne 27. 8. 2023, 10:15

1. FC Slovácko B

2:3
0:2

Branky: 79. Okoromi, 89. Bartůněk – 3. Holík, 44. Machuča, 65. Vlachovský. Rozhodčí: Machorek – Ogrodník, Malimánek. ŽK: Tomeška, Šuvalija – Samiec, Maksić, Vlachovský, Brodziansky.

1. FC Slovácko B: Fryšták – Tomeška, Polák, Stropsa, Kratochvíla, Severa, Břečka, Koryčan, Holásek, Šuvalija, Okoromi. Trenér: Němčický.

FK Třinec: Fabisz – Omasta Brak, Maksić, Vlachovský – Bouguetouta, Samiec (85. Straňák), Zinhasović (71. Brodziansky), Clement (80. Dedič) – Machuča (71. Barkov), Holík (71. Bartůněk). Trenér: West.

Kouč Třince Roman West poupravil složení výchozí jedenáctky. Do brány poslal Adama Fabisze, ofenzívu svěřil Ondřeji Machučovi a Lukášovi Holíkovi. Všichni tři útočníci – René Dedič, Tomofej Barkov a Vanja Vučićević zůstali na lavičce.

Lepší vstup do utkání si hosté nemohli přát. Machuča vystihl rozehrávku domácích, předal míč kapitánovi Lukášovi Holíkovi, ten si pohlídal ofsajdovou linii, pohrál si s bránícími protihráči a po zemi poslal míč do sítě – 0:1.

O pár minut později Clement poslal centr do vápna, míč se dostal k Bouguetoutovi, jeho polovysokou ránu k zadní tyči domácí srazili na rohový kop.

Záhy to třinecký křídelník zkusil znovu, tentokrát jeho levačka poslala míč těsně vedle vzdálenější tyče Fryštákovy brány.

A do třetice Bouguetouta – z leva centroval Clement, Fryšták míč podběhl a třinecký fotbalista ho placírkou nasměroval mezi tyče. Než míč přešel brankovou čáru, odpálil ho jeden ze zadáků do bezpečí.

Krátce poté si na Vlachovského rohový kop naběhl Brak, ovšem zblízka mířil placírkou nad břevno.

Po dlouhém autovém vhazování napřáhl ke střele Machuča, ale jeho přízemní střela mířila pouze do Fryštákovy náruče.

Následně se do další šance dostal stoper Brak, Vlachovského rohový kop usměrnil hlavou nad břevno.

Hráči Slovácka brankáře Fabisze v prvním poločase příliš neprověřili – nejdříve ho protáhli technickou střelou a před pauzou po zbytečné ztrátě hostů ho zaměstnali přízemním pokusem, se kterým si s námahou poradil.

Třinec svůj velmi dobrý výkon korunoval gólem do šatny. Zinhasović napálil protihráče, míče se zmocnil Ondřej Machuča a povedenou ránou z otočky zpoza vápna zvýšil na 0:2.

Po změně stran se několik minut nic nedělo, ale poté Clement nacentroval, Samiec přiťukl míč doprava Martinu Vlachovskému, který ho poslal pod břevno – 0:3.

Vzápětí však napřáhl z dálky Šlechta a Fabisz jeho tečovanou ránu vytáhl na rohový kop. Poté z úhlu vypálil Kratochvíla, ale jeho pokus se mezi tyče nevešel.

Na druhé straně chybělo málo ke gólu Barkovovi, jeho hlavička z malého vápna po centru Vlachovského však cíl minula.

Závěr střetnutí patřil rezervě Slovácka. Po rychle rozehraném přímém kopu z poloviny hřiště přišel z pravé strany centr, který se dostal na zadní tyč s Davidu Okoromimu a ten připravil Fabisze o neprůstřelnost – 1:3.

Minutu před koncem zahrávali domácí rohový kop, Bartůněk svedl s protihráčem souboj na hranici nedovoleného zákroku a vstřelil si smolnou vlastní branku – 2:3.

Trenér Třince Roman West: „První poločas vypadal solidně, soupeře jsme téměř k ničemu nepustili, až na tu jednu chybu, která byla zbytečná. Dopředu jsme si vytvářeli šance, v úvodu jsme dali gól a před poločasem přidali druhý. Po poločase jsme klidně mohli vést 4:0 a to utkání rozhodnout, nedotáhli jsme řadu akcí a protiútoků. Ve druhém poločase Slovácko přidalo, vytvářelo si šance. Dali jsme gól na 0:3 a mysleli jsme si, že je definitivně rozhodnuto. Místo, aby nám střídání pomohlo, tak nám spíše ublížilo. Dostali jsme dvě branky a byli jsme nervózní, abychom dokázali uhájit vítězství. Ke konci to bylo zbytečné drama.“