Třinec má první domácí výhru. Zdolal Rosice

sobota 02. září. 2023 | Redakce
Letošní první vzájemný zápas s Rosicemi ovládli třinečtí fotbalisté. O svém vítězství, prvním na domácím hřišti, rozhodli ve druhém poločase.
MSFL 2023/2024, so 2. 9. 2023, 10:15

FC Slovan Rosice

3:1
1:1

Branky: 1. Brak, 55. Vlachovský, 72. Matula vlastní – 25. Fila. Rozhodčí: Tomanec – Kostelník, Ogrodník. ŽK: Maksić, Vlachovský, Brodzianský, Dedič – Kulík, Buchta.

FK Třinec: Fabisz – Bouguetouta (62. Barkov), Brak, Maksić (46. Straňák), Vlachovský – Omasta, Samiec (46. Brodziansky), Zinhasović, Clement – Holík (46. Dedič), Machuča (46. Vučićević). Trenér: West.

FC Slovan Rosice: Zádrapa – Němeček (61. Kotásek), Zezula, Buchta, Praks (84. Novotný) – Kulík (46. Kršák) – Matula (79. Matula), Koláčný, Novák, Sedláček (61. Goj) – Fila. Trenér: Čuhel.

Lepší vstup do utkání si třinečtí fotbalisté snad ani nemohli přát. Vlachovského rohový kop prodloužil Samiec a u zadní tyče číhající Vojtěch Brak už měl snadnou práci – 1:0.

Zanedlouho Zinhasović vybídl kapitána Holíka, ten našel nabíhajícího Omastu, který ovšem zblízka napálil tyčku.

Hosté z Rosic okamžitě kontrovali, po rychlém protiútoku se do šance prodral Fila, ale pozorného Fabisze nepřekvapil.

Další zdařilé zásahy přidal i o několik minut později, kdy si poradil se střelami Matulky a Sedláčka.

Po 25. minutách už Fabisz kapituloval. Střed třinecké obrany se rozestoupil, takže proti osamocenému Adamu Filovi prakticky neměl šanci zakročit – 1:1.

Krátce před přestávkou hostujícímu brankáři Zádrapovi po rohovém kopu vypadl míč z náruče, domácí se ho snažili dostat do brány, ale hosté na poslední chvíli odpálili míč do bezpečí.

Třinečtí se před pauzou dočkali druhé branky, ale jelikož se jednalo o postavení mimo hru, radovat se z ní nemohli.

Trenér Roman West sáhl o přestávce ke čtyřem změnám. To jeho mužstvu očividně prospělo.

Autové vhazování Omasty na přední tyči prodloužil hlavou Straňák a pohotový Martin Vlachovský uklidil míč do sítě – 2:1.

Zhruba dvacet minut před koncem se pro levé straně prosmýkl Clement, míč se dostal k Dedičovi, jehož gólovou střelu hosté srazili na rohový kop.

Exekuce se ujal Vlachovský, jeho prudký centr si srazil do vlastní brány Fabian Matula – 3:1.

Hosté z Rosic nesložili zbraně, ale manko smazat už nedokázali. Proti byl Fabisz, který minutu před koncem skvěle vychytal Kotáska.

Na třetí pokus už třinečtí fotbalisté na vlastním stadionu uspěli a vyhráli podruhé za sebou. Jejich příštím soupeřem bude rezerva Zlína.

Trenér Třince Roman West: „Do utkání jsme konečně vstoupili velmi dobře – dali jsme gól po rohu a vzápětí měl velkou šanci Omasta, který mohl zvýšit na 2:0. Nestalo se tak a postupně jsme začali ztrácet půdu pod nohama. Pohárový zápas s Olomoucí, se projevil více, než jsme čekali. Začali jsme ztrácet, neběhalo nám to. Protože soupeř vyrovnal a my jsme to chtěli znovu nakopnout, o poločase jsme udělali čtyři změny. To se nám povedlo, dali jsme gól na 2:1 a pak jsme přidali další. Mrzí mě, že v posledních 20 minutách jsme nekontrolovali hru a nedrželi míč. Nechali jsme se soupeřem zatlačit. Měli jsme se snažit do ničeho ho nepustit a přidat další góly – zejména pro diváky z kotle, kteří nás neustále povzbuzují.“