Ze Zlína se Třinec vrátil s bodem

sobota 09. září. 2023 | Redakce
Zásluhou dvou branek kapitána Lukáše Holíka třinečtí fotbalisté bodovali i ve třetím venkovním utkání. S mladými ševci se rozešli smírně 2:2.
MSFL 2023/2024, pá 8. 9. 2023, 15:00

FC Zlín B

2:2
1:2

Branky: 17. Polášek, 85. Fojtů – 23. a 44. Holík. Rozhodčí: Budovič – Drozdy, Slováček, ŽK: Hartman, Černín – Holík, Machuča.

FC Zlín B: Bachůrek – Jura, Slovák, Bobčík, Černín, Bartošák (73. Fojtů), Kovinič (46. Červinka), Hartman (46. Mlýnek), Švach (73. Ovesný), Polášek, Kulíšek (90. Slouk). Trenér: Hubáček.

FK Třinec: Fabisz – Omasta, Brak, Maksić, Vlachovský (69. Brod-ziansky) – Bouguetouta, Samiec, Zinhasović, Clement – Holík (72. Vučićević), Machuča (72. Dedič). Trenér: West.

Zatímco třinecký trenér Roman West postrádal zraněného obránce Martina Slaninku a také zdravotně indisponovaného brankáře Jiřího Adamušku, jeho protějšek David Hubáček měl k dispozici tři hráče z prvoligového áčka – Lukáše Černína, Lukáše Bartošáka a Nika Koviniće.

Začátek zápasu na zlínském stadionu se nesl ve znamení oboustranné opatrnosti. Po deseti minutách vypálil z dálky jeden z domácích hráčů a brankář Fabisz musel poprvé zasáhnout.

O chvíli později ovšem kapituloval – za dlouhým nákopem za obranu z poloviny hřiště se vydal Polášek a mladého třineckého gólmana, který vyběhl, přehodil – 0:1.

Z vedení se ševci dlouho neradovali. Vlachovský se chopil rozehrání trestného kopu ze strany, poslal míč na hlavu kapitána Lukáše Holíka, který hlavou překonal Bachůrka – 1:1.

Před poločasem z pravé strany poslal centr do vápna Omasta, míč si opět našel Lukáš Holík a hlavou jej usměrnil k tyči – 1:2.

Slibný náskok třinečtí fotbalisté drželi po celý druhý poločas. V jeho závěru se dostali pod tlak, kterému nakonec neodolali.

Zlínští se vydali dopředu po levé straně, míč doputoval až za malé vápno, kde se k němu dostal střídající Tomáš Fojtů a ránou do horní časti rozdělil body – 2:2.

Třinec tak bodoval venku potřetí za sebou, dosud neporažené béčko Zlína zaznamenalo pátou remízu.

Trenér Třince Roman West: „Do utkání jsme nevstoupili dobře, aktivnější soupeř šel do vedení. My jsme skóre do poločasu otočili. Při troše štěstí to vedení mohlo vy-držet až do konce. Pět minut před koncem jsme vedli a měli jsme nadosah vítězství, nakonec z toho byla jen remíza. Ve druhém poločase jsme soupeře do ničeho nepustili, přesto jsme nakonec gól dostali. Ani my sami jsme ve druhém poločase nic nevymysleli, i přesto, že jsme poslali do hry dva čerstvé útočníky. Nepodrželi jsme míč a nevytvořili žádnou akci. Jsme zklamaní, tři body byly nadosah.“