Třinec neustál závěr a prohrál v Hranicích

sobota 07. října. 2023 | Redakce
Stejně jako proti Bohunicím, fotbalisté Třince před koncem utkání v Hranicích drželi jednogólové vedení. Tentokrát však náskok neuhájili, a tak domů odjeli bez bodu.
MSFL 2023/2024, pá 6. 10. 2023, 17:30

Hranice

2:1
0:1

Branky: 84. Grygar, 87. Pak – 38. Vlachovský. Rozhodčí: Řezníček, Ehrenberger, Haberman. ŽK: Hapal – Machuča, Maksić, Brak, Clement.

Hranice: Tomečka – Vavřík, Dohnálek, Beňa, Opatřil (59. Rolinc) – Kundrát (59. Cverna), Grygar – Koláček (86. Pak), Jasenský, Červenka (59. Berčík) – Hapal (90. Cagaš). Trenér: Malina.

FK Třinec: Adamuška – Bartůněk, Brak, Straňák, Omasta – Machuča (81. Zinhasović), Maksić (88. Vučićević) – Vlachovský (64. Bouguetouta), Holík (46. Samiec), Clement – Dedič (88. Barkov). Trenér: Pulpit.

Hranice šly do utkání v pozici druhého nejslabšího celku soutěže, tudíž šestý Třinec byl jednoznačným favoritem střetnutí.

V prvním poločase to tak i vypadalo, hosté ze Slezska si po celou dobu udržovali viditelnou územní převahu.

Domácí fotbalisté, kteří všech sedm bodů získali na svém stadionu, v prvním poločase spoléhali na protiútoky.

Dva vypadaly velice slibně, po prvním dříve třinecký Hapal vypálil zpoza velkého čtverce nad bránu a ve druhém případě si s jeho zakončením poradil brankář Adamuška.

Jeho protějšek Tomečka zasahoval hned v úvodu, kdy ho po spolupráci s Dedičem protáhl přízemní střelou Clement.

Solidní šance se naskytla také Maksićovi, ale Vlachovského rohový kop poslal hlavou vedle.

Několik minut před přestávkou si vhazující Omasta vyměnil míč s Machučou a následně ho předal kapitánovi Holíkovi. Na jeho centr na zadní tyč si naběhl Martin Vlachovský a ránou pod břevno nedal Tomečkovi šanci – 0:1.

Do druhého poločasu vstoupili lépe hraničtí fotbalisté. Na hrbolatém terénu měli lepší pohyb a snažili se kombinovat po zemi. Většinou se hrálo na polovině Třince.

Po rohovém kopu spálil šanci nepřesně zakončující Grygar, přesnou mušku neměl vzápětí po skvělé kombinační souhře ani Hapal.

Krátce před 60. minutou se dostal do protiútoku Clement, ale jeho nebezpečná střela druhým gólem neskončila.

Na druhé straně hřiště napřáhl ze střední vzdálenosti Vavřík, jeho ránu pod břevno třinecký gólman chytil do rukavic.

Následně zahrozil Třinec. Samiec vyvezl míč, který se přes Clementa dostal k Machučovi. Do jeho centru se na zadní tyči skvěle položil Brak, ale Tomečka gólovou hlavičku reflexivně vyrazil.

Záhy se mohl prosadil Machuča, avšak jeho nebezpečnou střelu obětavě zablokoval jeden z domácích obránců.

Když už to vypadalo, že všechny body poputují do Třince, Hraničtí prošli středem hřiště a dostali míč doprava k Danielu Grygarovi, který prostřelil Adamušku – 1:1.

V tu chvíli třinecký brankář ještě netušil, co přijde potom. Pravá strana obrany selhala, k míči se dostal střídající Vojtěch Pak a ránou k tyči přisoudil Hranicím nečekané vítězství – 2:1.

Trenér Třince Martin Pulpit: „S prvním poločasem, v jehož závěru jsme šli do vedení, jsem částečně spokojený. To, co mužstvo předvedlo ve druhé půli, je opět zklamáním. Tohle bylo málo. Máme hráče s nadstandardními podmínkami, kteří si prošli druhou ligou, ale na hřišti to není vidět. Před inkasovanými brankami děláme hrubé chyby, to je neuvěřitelné. Budeme muset najít odpověď, proč se to děje. Tvrdě trénujeme, sledujeme videa, věnujeme se nácvikům na tréninku, a stejně se to opakuje. Každý tým nás předčí v pohybu, máme příliš mnoho statických hráčů.“