Na vedoucí Baník třinečtí fotbalisté nestačili

neděle 05. listopadu. 2023 | Redakce
Utkání třineckých fotbalistů na stadionu lídra MSFL, rezervy ostravského Baníku, vyznělo jednoznačně pro domácí hráče. Poražení hosté klesli v tabulce na 9. místo, na Ostravany ztrácejí deset bodů.
MSFL 2023/2024, ne 5. 11. 2023, 10:15

FC Baník Ostrava B

5:2
2:1

Branky: 75. a 87. Elekana, 10. a 54. Šudák, 40. Maksić vlastní – 27. Barkov, 76. Dědič z pen. Rozhodčí: Dorušák – Řezníček, Grečmal. ŽK: Šudák.

FC Baník Ostrava B: Kubný – Krupička, Měkota, Říha, Šehić (63. Hapal) – Grygar (82. Temel), Holaň, Málek (70. Elekana), Šudák – Miškovič (63. Drozd), Abdoulkarim (82. Bitta). Trenér: Dvorník

FK Třinec: Fabisz – Vlachovský, Brak, Maksić, Omasta – Bouguetouta, Samiec (76. Vučićević), Zinhasović (61. Clement), Machuča, Barkov (61. Dědič) – Holík (87. Bartůněk). Trenér: Pulpit.

Zatímco mladí Ostravané v předešlém kole klopýtli se Zlínskem, třinečtí fotbalisté si dodali kuráž deklasováním Uherského Brodu.

A zatímco celek ze Slovácka se z debaklu oklepal a nadělil čtyřku Frýdlantu, třinečtí fotbalisté na vysoké vítězství nenavázali.

Poprvé Třinečtí inkasovali v 10. minutě, kdy měli výhodu autového vhazování před šestnáctkou Baníku. Domácí se zmocnili míče a vyrazili do přečíslení. Míšković předal míč rozběhnutému Šudákovi a ten tvrdou ránou do šibenice otevřel brankový účet – 1:0.

O deset minut později Miškovič nahrál Málkovi, ten napřáhl z hranice velkého vápna a Fabisz skvělým zákrokem zamezil druhému gólu.

Zanedlouho se do protiútoku dostal Holík, nastřelil protihráče, míč se odrazil k Barkovovi a ten pokořil Kubného jesličkami – 1:1.

Krátce nato Fabisz výtečně vychytal Miškoviče, kterému nahrál Grygar. Rodící se závar ukončil rázným odkopem Brak.

Ostravané byli po poločase spokojenější, protože po zdařilé souhře se Šudákem vypálil Holaň a Fabisz na střelu tečovanou Maksićem už nemohl zareagovat – 2:1.

Po spolupráci Samiece s Omastou mohl srovnat kapitán Holík, ale zblízka mířil jen do brankáře.

Necelých deset minut po změně stran Holaň přenesl hru na rozběhnutého Málka a ten dopřál gól nabíhajícímu Šudákovi - 3:1. Zanedlouho Šudák unikl obráncům a běžel sám na Fabisze, ten mu však hattrick nedovolil.

Snížit mohl Holík, ovšem jeho technickou střelu pod břevno brankář Kubný kryl.

Patnáct minut před koncem domácí získali míč, vytvořili přečíslení, Šudák našel nabíhajícího Elekanu, který navýšil náskok Baníku na 4:1.

Třinečtí odpověděli proměněným pokutovým kopem Dediče, kterého těsně předtím fauloval jeden z obránců – 4:2.

Poslední slovo měli Baníkovci – Fabisz ve svaze odkopnout míč zblízka trefil Bitu a Elekana, k němuž se odrazil míč, stanovil konečné skóre – 5:2.

Trenér Třince Martin Pulpit: „Myslím si, že rozhodla určitá naivita našeho mužstva, hlavně v obranné fázi. Nebyli jsme tak kompaktní, jak bychom proti takovému soupeři měli být. Rozhodlo také to, co fotbal dnes rozhoduje – rychlost. V některých fázích utkání jsme soupeřovi rychlostně nestačili, protože my rychlostní typy hráčů nemáme. Bylo to markantní především ve středu hřiště, kde nás soupeř přehrával. Dnes jsme se bohužel nemohli opřít ani o brankáře.“