Zápas

Rok 2023 fotbalisté Třince uzavřeli remízou

sobota 18. listopadu. 2023 | Redakce
Mizerný rok 2023, který jim přinesl pád z druhé ligy a poté paběrkování v MSFL, fotbalisté Třince završili bezgólovou remízou s Frýdlantem. Přezimují na desátém místě tabulky.
MSFL 2023/2024, so 18. 11. 2023, 10:15

FK Třinec

1. BFK Frýdlant n. O.

0:0

Statistiky

Rozhodčí: Lukašík – Šafrán, Godfryd. ŽK: Machuča, Brak, Samiec – Teplý, Byrtus. ČK: 32. Maksić.

Sestavy

FK Třinec: Adamuška – Bouguetouta, Brak, Maksić, Omasta – Machuča, Bartůněk – Barkov (31. Zinhasović), Holík (46. Dedič), Clement – Vučićević (35. Samiec). Trenér: Pulpit.

1. BFK Frýdlant n. O.: Thimel – Varadi (27. Jiříček), Blahuta, Pejša (12. Literák), Hajnoš – Juříček – Hladík, Šafner, Kedroň, Svatonský (73. Byrtus) – Teplý. Trenér: Šrámek.

Komentář k utkání

Trenér Třince Martin Pulpit musel oželet stopera Straňáka, který dostal za vyloučení proti Zlínsku třízápasový distanc a také zraněného křídelníka Vlachovského.

Na hrot tentokrát poslal Vanju Vučićeviće a do středu zálohy nasadil Pavla Bartůňka. Do sestavy se vrátil rovněž Clement Malachy.

Třebaže fotbalisté Frýdlantu se budou rvát o záchranu soutěže, dokázali si vyšlápnout na nejlepší celky soutěže – složili vedoucí Baník, druhé Zlínsko i třetí béčko Karviné.

O první vzruch před bránou se postaral obránce Bouguetouta. Navedl si míč a vypálil levou nohou. Holík se pokusil na jeho střelu dosáhnout, ale k míči se v pádu nedostal.

Třinečtí s přibývajícími minutami začali tlačit a brankář Thimel se svými spoluhráči se měli co otáčet.

Po půlhodině hry Třinecké fotbalisty potkala pořádná komplikace. Stoper Maksić malou domů hrát nechtěl, přesto nakonec Teplého v osobním souboji přehrál a mohl pokračovat dopředu. Celou akci se ještě pokusil vyšperkovat elegantní kličkou, jenže extřinecký útočník mu míč vypíchl a chystal se na zteč. Maksić jej povalil, a protože už za ním nikdo ze spoluhráčů nebyl, spatřil červenou kartu. Trenér Pulpit mu pořádně vyčinil a pak přeskupil řady.

Hosté z Frýdlantu hrající v početní výhodě byli u míče častěji, ale žádnou stoprocentní příležitost si nevypracovali.

Domácí hráči spoléhali na standardní situace a protiútoky, ale ani jim se nepovedlo uvést ukazatel skóre do pohybu.Nejblíže ke skórování měl Dedič, ale po centrech Zinhasoviće a Clementa mířil jednou přímo do brankáře a podruhé vedle.

Ohlasy trenérů

Trenér Martin Pulpit: „Utkání ovlivnila neuvěřitelná nedisciplinovanost Maksiće. Tohle je podruhé, kdy nás jeden ze stoperů dostane do úzkých. Minule to byl Straňák, který za svůj chvat dostal trest na tři zápasy a teď Maksić, který se snaží soupeři udělat nějakým způsobem kličku, jako kdyby byl někde na pláži. Ještě se pak diví, že dostane červenou kartu za faul. Nerozumím, proč sem takoví hráči chodí. Zahraniční fotbalista musí být precizní ve hře, jeho výkonnost musí být lepší než českých a moravských hráčů. Ve druhém poločase jsem byl nadmíru spokojen s taktickým pojetím, protože takticky jsme hráli velice dobře. Kdybychom měli gólové křídlo, kdyby Clement byl gólový, tak po jednom z brejků bychom byli schopni dát branku. Na druhém křídle jsme museli improvizovat – v prvním poločase tam hrál do zranění Barkov, ve druhém Zinhasović, který je středovým hráčem. V mužstvu musí dojít k velikému přerodu a veliké přestavbě, tým musí být založený na hráčích se vztahem ke klubu, k profesionalitě a k fotbalu. Nemůže tomu být tak, že hráči si sem jdou zahrát fotbal a vydělat peníze.“

Tabulka ligy Muži

P. Tým Z B
1. FC Baník Ostrava B 34 79
2. FC Zlínsko 34 60
3. FK Třinec 34 59
4. 1. SC Znojmo FK 34 59
5. SK Uničov 34 54
6. MFK Karviná B 34 53
7. FC Hlučín 34 49
8. FK Hodonín 34 48
9. FK Frýdek-Místek 34 47
10. FC Zlín B 34 44
11. TJ Start Brno 34 44
12. FC Slovan Rosice 34 43
13. 1.FC Slovácko B 34 41
14. FK Blansko 34 41
15. ČSK Uherský Brod 34 33
16. SK Hranice 34 32
17. TJ Tatran Bohunice 34 29
18. 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí 34 28

Aktuálně