Třinec tahal v derby za kratší konec

středa 13. září. 2023 | Redakce
Sousedské derby bylo z pohledu třineckých fotbalistů herně i výsledkově nejhorším zápasem letošní sezony. Ve frýdeckých Stovkách, poprvé pod trenérem Martinem Pulpitem, padli 3:0.
MSFL 2023/2024, st 13. 9. 2023, 16:00

FK Frýdek-Místek

3:0
1:0

Branky: 27. Hykel, 84. Střelec, 90+1. Halda. Rozhodčí: Silný – Ehrenberger, Vejtasa. ŽK: Coufal – Maksić.

FK Frýdek-Místek: Lasák – Neumann, Coufal, Bialek, Velner – Obuch (78. Massaniec), Gorčica (90+2. Šponer), Janjuš (90+2. Nevřela), Hykel (69. Martiník) – Rubý (78. Halda), Střelec. Trenér: Pištěk.

FK Třinec: Adamuška – Bouguetouta (77. Brodziansky), Brak, Maksić, Vlachovský – Omasta, Samiec (68. Zinhasović), Machuča, Clement (77. Straňák) – Dedič (60. Vučićević), Holík (60. Barkov). Trenér: Pulpit

Nový kouč Třince Martin Pulpit výchozí jedenáctku nepřekopal, akorát do ní zařadil brankáře Jiřího Adamušku.

Prvních dvacet minut se ve Stovkách nic zvláštního neudálo. Poté však Obuch poslal rohový kop na první tyč, kam si naběhl Střelec a brankář Adamuška skvěle vytáhl jeho střelu nad břevno.

O dvě minuty Třinečtí zahrávali rohový kop, který ovšem domácí neohrozil. Ti se naopak vydali do rychlého přečíslení, na konci kterého byl Tomáš Hykel. Brankář Adamuška byl bez šance, domácí hráč jej obstřelil – 1:0.

Více toho úvodní dějství, po kterém byli o poznání spokojenější domácí, nenabídlo. Krátce po změně stran scházela přesnost Gorčicově střele.

Než uplynula hodina hry, mohlo být vedení Lipiny dvoubrankové. Domácí fotbalisté se dostali do přečíslení, které zakončil centrem Obuch. Hykel však hlavou na míč nedosáhl, a tak se stav nezměnil.

Svěřenci trenéra Pulpita dvakrát zahrozili ze standardních situací. Ani jeden ze dvou trestných kopů Vlachovského jeho spoluhráči nedokázali usměrnit mezi tyče.

Vzápětí sami sledovali, jak se mají zahrávat standardní situace. Halda poslal od rohového praporku přízemní centr na první tyč, kde míč tečoval Pavel Střelec a bylo to 2:0.

V poslední minutě se dostal k míči Janjuš, předal ho Patriku Haldovi a ten pohodlně zacílil do odkryté brány – 3:0.

Na čtvrtý pokus to třineckým fotbalistům venku nevyšlo. Z Frýdku-Místku, který se na ně bodově dotáhl, odjeli s nepořízenou. V sobotu dopoledne od 10.15 hodin vyzvou Hlučín.

Trenér Třince Martin Pulpit. „Výsledek bohužel neodpovídá průběhu utkání. Třinecké mužstvo čeká obrovská dřina, aby se vůbec posunulo na nějakou úroveň a bylo konkurenceschopné mužstvům, které chtějí hrát o postup do druhé celostátní ligy. Někteří hráči nemají sportovní formu, takže budeme muset tvrdě pracovat.“