Zápas

Fotbalisté Třince vyhráli v Opavě

pátek 26. ledna. 2024 | Redakce
Rovněž druhé vystoupení třineckých fotbalistů v přípravě bylo vítězné. Na umělé trávě v Kylešovicích po velmi dobrém výkonu zdolali druholigovou Opavu.
A-tým - Přípravná utkání - 2023/2024, pá 26. 1. 2024, 11:00

Slezský FC Opava

1:2
1:2

Branky: 38. Kadlec - 4. Dedič, 43. Omasta.

Slezský FC Opava: 1. poločas: Hafera – Wehovský, Pejša, Janoščín, Celta – Haitl, Chládek, Kokeš, Kadlec – Málek – Pawlik. 2. poločas: Hafera – Kopečný, Lotcikovs, Pejša, Hýbl – Jaroszek, Blecha, Šrek, Sochor – Přichystal – Ondráček. Trenér: Brožek.

FK Třinec: Mrózek (46. Adamuška) – Szewieczek (46. Vlachovský), Brak (46. Mieszek), Dadak (46. Straňák), Bolf (75. Szewieczek) – Zinhasović, Bartůněk – Omasta (46. Lörincz), Holík, Konečný – Dedič (46. Clement, 65. Dadak). Trenér: Hejdušek.

Komentář k utkání

Do Opavy nejeli Lukáš Cienciala (studijní povinnosti) a Martin Samiec (nemoc), rekonvalescent Ondřej Machuča utkání proti svému bývalému týmu sledoval pouze jako divák. V sestavě Třince se naopak objevila další staronová tvář – krajní obránce Jakub Bolf.

Stejně jako před týdnem proti Havířovu tak i proti Opavě se svěřencům trenéra Tomáše Hejduška náramně povedl vstup do utkání.

Tomáš Omasta dostal domácího brankáře pod tlak, odražený míč se dostal k Renému Dedičovi a ten zhruba z hranice velkého čtverce zacílil přesně k tyči – 0:1.

S odpovědí mohl vzápětí přijít extřinecký záložník Málek, ale po centru ze strany přestřelil bránu.

Třinečtí fotbalisté se i nadále snažili hrát aktivně a díky tomu se jim naskytly další možnosti. Omastovu střelu brankář vytěsnil na rohový kop, Holíkův gólový pokus zablokoval jeden ze zadáků a po Dedičově zpětné přihrávce domácí obránce odvrátil míč na rohový kop. Z úhlu to pak zkusil Bolf, ovšem brankář byl připraven.

Pozorná obrana hostů povolila několik minut před přestávkou. Opavští získali míč, Málek poslal centr do vápna na Kadlece a ten hlavou vyrovnal – 1:1.

O přestávce byli přece jen o něco spokojenější Třinečtí. Bartůňkův osvobozující odkop skončil autovým vhazováním Opavy. Provedli je mizerně, k míči se dostal Tomáš Omasta, připravil si střeleckou pozici a propálil domácího gólmana – 1:2.

Po obrátce Opavští sahali po vyrovnání, ale hlavička Kopečného po standardní situaci skončila jen na břevně. Ačkoli měli opticky více ze hry, do dalších šancí se už nedostali.

Třinečtí sázeli na rychlé výpady do otevřené obrany. Třetí gól mohl přidat Konečný, ale do zakončení se nedostal. Lörincz po zpětné přihrávce Nieslanika vypálil, ale v čisté šanci zamířil pouze do Haferovy náruče.

Trenér Třince Tomáš Hejdušek: „Když kluci uvěří tomu, jakým jdeme směrem, vezmou to za správný konec a také pochopí, že k úspěchu je nezbytná pracovitost, kdy zaskočí jeden za druhého, dočkají se pak odměny za celotýdenní práci. Líbil se mi zejména první poločas. Je pozitivní, že jsme uspěli proti druholigovému mužstvu. Učíme se vyhrávat, ve druhém poločase mladší hráči dokázali vedení udržet, a to je velice pozitivní.“