Zápas

Třinec neuspěl v Bánské Bystrici

pátek 02. února. 2024 | Redakce
Třetí přípravný zápas se třineckým fotbalistům výsledkově ani herně příliš nepovedl. V Bánské Bystrici podlehli místní akademii Marka Hamšíka.
A-tým - Přípravná utkání - 2023/2024, pá 2. 2. 2024, 11:00

RSC Hamsik Academy Bánská Bystrica

3:1
2:1

Branky: Jančo, Netolický, Ayeti – Omasta.

FK Třinec: 1. poločas: Adamuška – Vlachovský, Brak, Straňák, Dadak – Bartůněk, Machuča – Omasta, Holík, Bolf – Dedič. 2. poločas: Mrózek – Vlachovský, Szewieczek, Mieszek, Cienciala – Zihnasović, Machuča – Lörincz, Nieslanik, Konečný – Clement. Trenér: Hejdušek.

Komentář k utkání

Na okraji Bánské Bystrice vyrůstá moderní fotbalový komplex Marka Hamšíka. Jeho součástí jsou velké hřiště s umělou trávou, dvě malá hřiště s umělým povrchem a nafukovací hala ve které se nachází hřiště s umělotravnatým povrchem. Ve výstavbě je ještě zázemí a dvě hrací plochy s přírodní trávou.

Domácí fotbalisté, kteří nastupují ve třetí nejvyšší soutěži, utrkání rozehráli o něco lépe. Svou první šanci nevyužili, z hranice malého vápna přestřelili bránu.

Skóre se neměnilo ani po samostatném úniku jednoho z domácích fotbalistů, který pálil těsně mimo ani po další střele k tyči, kterou zneškodnil brankář Adamuška.

V poměrně vyrovnaném prvním poločase se jako první prosadili hosté. Bartůněk přenesl hru na Dadaka, ten odcentroval z levé strany a Omasta rozvlnil síť domácí brány – 0:1.

Zanedlouho se Dadak znovu uvolil na levé straně, centrem na bližší tyč našel Dediče, ten však hlavičkoval nepřesně.

Třinečtí však v rozmezí několika minut o slibný náskok přišli. Domácí se prosadili po centru na zadní tyč, sklepnutí hlavou a střele zblízka, jejímž autorem byl Jančo – 1:1.

Vzápětí hosté z Třince chybovali v rozehrávce, Netolický pelášil sám na bránu a propálil Adamušku – 2:1.

Do druhého poločasu trenéři Hejdušek s Jakusem poslali na trávník skoro kompletní novou jedenáctku. Jejím členem byl mimo jiné navrátilec Cienciala, který nastoupil na postu levého obránce.

Po uplynutí několika minut jeden z domácích výtečnou přihrávkou uvolnil Ayetiho, který potřetí rozvlnil síť třinecké brány – 3:1.

Třinečtí fotbalisté se s nepříznivým stavem nechtěli spokojit. Vypracovali si několik slibných možností, ale proměnit se jim nepovedlo ani jednu.

Po průniku Mieszka střílel nepřesně Konečný, poté Clement vybídl ke skórování Lörincze, jemuž však střela nesedla.

Po další akci Clementa propásl vhodný moment k zakončení Konečný. V závěru utkání domácí fotbalisty třikrát pozlobil Clement. Nejprve obral o míč stopera, ale brankář jeho následnou ránu pod břevno vytáhl na rohový kop.

Krátce nato Clement vybídl Zinhasoviće, jeho tvrdou střelu obětavě zablokoval jeden z obránců. V poslední minutě Zinhasović našel centrem Clementa, ten však hlavičkoval těsně nad bránu.

Trenér Třince Tomáš Hejdušek: „Dnes jsme na hřišti působili utahaným dojmem. Možná na kluky dolehla únava z náročného programu, těžko říct. I přesto jsme se dostali do vedení, ale během dvou minut vinou dvou chyb zápas ztratíme. Z vítězství se radoval náš soupeř, který chtěl vyhrát daleko více než my. Byl důrazný, dobře organizovaný, těžko jsme se přes něho dostávali. Soupeř chtěl uspět víc než my, na tom musíme zapracovat. Někdy to není pouze o fotbalovosti, ale o pevné vůli porvat se s nepříznivým výsledkem. To mi dnes u nás chybělo, soupeř byl hladovější.“