Zápas

Třinečtí fotbalisté vyhráli ve Vítkovicích

sobota 10. února. 2024 | Redakce
Třebaže fotbalisté Třince nastoupili ve Vítkovicích s omlazeným týmem, připsali si přesvědčivé vítězství – už čtvrté v přípravném období.
A-tým - Přípravná utkání - 2023/2024, pá 9. 2. 2024, 17:30

MFK Vítkovice

0:4
0:2

Branky: : 13. Vlachovský, 26. Clement, 74. Lörincz, 78. Samiec.

FK Třinec: Mrózek – Mieszek, Orság, Straňák, Lörincz – Bartůněk (46. Ballon), Samiec – Konečný, T. Nieslanik (70. P. Čmiel), Vlachovský – Clement. Trenér: Hejdušek.

Komentář k utkání

Střetnutí mělo náboj už jen proto, že v modrobílých dresech vyběhlo několik bývalých hráčů Třince – Denis Nieslanik, David Zogata a Matteo Burgo.

Třinečtí fotbalisté vstoupili do utkání velmi aktivně a v úvodních minutách si vypravovali několik šancí. Po centru Konečného mohl hlavou skórovat Tobiáš Nieslanik, ale domácí brankář byl proti. Orságova hlavička po standardní situaci byla nepřesná, pak po rohu hlavičkoval těsně nad Samiec.

Gólu se hosté dočkali v 13. minutě, kdy domácí brankář po dlouhém nákopu nezvládl situaci a pro Vlachovského nebylo problémem poslat míč do prázdné brány – 0:1.

Posléze se neujaly hlavičkové pokusy Samiece a Clementa, ale v 26. minutě se míč dostal přes Lörincze ke Konečnému, ten centrem na zadní tyč našel Clementa, který napálil míč pod břevno – 0:2.

Po půlhodině hry aktivita hostů poklesla, ale po změně stran, kdy se v sestavě objevil dorostenec Marián Ballon, do toho Třinečtí znovu pořádně šlápli.

Ke gólu měl velice blízko stoper Orság, který dvakrát zakončoval - po rohovém kopu nedůrazně a po dlouhém autu trefil brankáře. A když už po hodině hry do třetice uspěl, kdy po rohovém kopu přesně hlavičkoval u zadní tyče, sudí odmával postavení mimo hru…

Ještě předtím rohový kop Vlachovského prodloužil do břevna Straňák a Konečný po úniku z poloviny hřiště těsně minul vzdálenější tyč. Stejný hráč vypálil zpoza vápna, ale cíl znovu nezasáhl.

I navzdory tomu se třinečtí fotbalisté dalších branek dočkali. Po rychlé akci Konečného předal míč Lörinczovi a ten se v 74. minutě krásně trefil do šibenice – 0:3. Na konečných 0:4 v 78. minutě uzavřel po rohovém kopu důrazný Samiec.

Asistent trenéra Tomáš Jakus: „Během tří dnů jsme odehráli dvě utkání a hráče rozdělili na dvě party. Tu druhou jsme doplnili o hráče z dorostu. Po nepovedeném utkání v Banské Bystrici jsme si něco řekli a herní projev v obou utkáních snesl přísnější měřítko. I zápas ve Vítkovicích měl náboj, kluci byli za dobrou práci odměněni góly. I když chceme vyhrávat pořád, zůstáváme nohama na zemi, pořád je to jen příprava. Důležité budou výhry v sezoně.“