Třinec si poradil s rezervou Slovácka

sobota 30. března. 2024 | Redakce
Také druhé domácí vystoupení v jarní části MSFL fotbalisté Třince zvládli. Dvěma trefami z prvního poločasu složili juniorku Slovácka a bodovali popáté v řadě.
MSFL 2023/2024, so 30. 3. 2024, 10:15

1. FC Slovácko B

2:0
2:0

Branky: : 14. Konečný, 25. Cienciala. Rozhodčí: Cieslar – Kolář, Mrázek ŽK: Holík – Onuoha.

FK Třinec: Mrózek – Omasta, Orság, Dadak, Bolf – Machuča (65. Yakubu), Zinhasović (80. Bartůněk) – Konečný (80. Vlachovský), Holík, Cienciala (65. Clement) – Ayoola (71. Dedič). Trenér: Hejdušek.

1. FC Slovácko B: Urban – Bartoš, Holásek, Onuoha, Milanov – Novák, Kočí (59. Severa) – Okoromi, Kim, Břečka (73. Radoičic) – Kratochvíla.

Po remíze v Uničově třinecký trenér Tomáš Hejdušek provedl v sestavě několik změn. Mezi tyče se místo Jiřího Adamušky postavil Ondřej Mrózek, Dominik konečný naskočil místo Martina Vlachovského, v útoku se od první minuty představil Ibrahim Ayoola a pouze na lavičce zůstal Vojtěch Brak. Stoperskou dvojici vytvořili Samuel Orság a Lukáš Dadak.

Úvodní minuty přinesly pouze několik náznaků šancí, ale ve 14. minutě se už skóre měnilo – k radosti domácích příznivců. Od Dadaka se míč dostal přes Ayoolu k Dominikovi konečnému, který jej potáhl do středu a pak obstřelil brankáře Urbana – 1:0.

Přibližně o deset minut později centroval Bolf, Ayoola se sice srazil s protihráčem, ale Lukáš Cienciala stojící zády k bráně si s míčem dvakrát zažongloval a následně ho s pomocí spoluhráče poslal do sítě – 2:0.

Na další vyložené šance třineckých fotbalistů domácí obecenstvo čekalo marně, přesto bylo s úvodním dějstvím spokojené. Hosté se k žádnému zakončení nepropracovali.

Krátce po změně stran mohla aktivita domácích hráčů přinést třetí úspěch. Cienciala se uvolnil, brankář Urban jeho střelu vyrazil a vzápětí bravurně zakročil i proti dorážce Ayooly.

Po hodině hry zaznamenali první loženku také hosté. Novák vybídl Kratochvílu, ten se dostal do střelecké pozice a jeho přízemní pokus vykopl Mrózek.

Další úspěšný zákrok si strážce domácích tyčí připsal krátce před konce, kdy kryl pokus Bartoše.

Třinečtí fotbalisté si hlídali dvoubrankový náskok, který v závěru mohli navýšit. Střídající Vlachovský postupoval proti brankáři, a když už dokázal zakončit, jeho střelu směřující do prázdné brány zneškodnil jeden z obránců.

Na výsledku se už nic nezměnilo, a tak fotbalisté Třince pokořili rezervu Slovácka i podruhé v sezoně.

Trenér Třince Tomáš Hejdušek: „Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. V prvním jsme si vytvořili náskok, po zásluze jsme vedli 2:0. Druhý poločas jsme až zbytečně moc dohrávali, což je negativní. Ve zbytku sezony bych si přál, abychom doma za stavu 2:0 byli klidnější na míči. Na druhou stranu mě velice těší, že kluci jsou zodpovědní a obětaví, co se týče plnění defenzivních úkolů. Není proto náhoda, že jsme opět udrželi čisté konto. Po posledním zápase, kdy jsme uhráli 0:0 v Uničově, jsme se rozhodli, že do brány půjde Mroza, který také potřebuje chytat. Působil v bráně jistě. Někdo si možná řekne, že to je necitlivé, že takhle vyměníme brankáře, ale oba kluci si navzájem přejí. Ukazují, že náš tým je zdravý, že ho tvoří dobrá parta.“