Rezervu Zlína zlomili Třinečtí po přestávce

sobota 13. dubna. 2024 | Redakce
Sérii dobrých výkonů a výsledků třinečtí fotbalisté potvrdili výhrou nad juniorkou Zlína. Bodovali už posedmé v řadě a současně uspěli i ve třetím jarním zápase na svém trávníku.
MSFL 2023/2024, so 13. 4. 2024, 10:15

FC Fastav Zlín B

2:0
0:0

Branky: 50. Dedič, 57. Cienciala. Rozhodčí: Lukašík – Vejtasa, Malý. ŽK: Konečný – Bobčík

FK Třinec: Adamuška – Szewieczek (65. Konečný), Orság, Dadak, Cienciala – Zinhasović, Bartůněk (12. Samiec), Omasta Holík, Yakubu (84. Clement), Dedič (84. Ayola). Trenér: Hejdušek.

FC Fastav Zlín B: Slezák – Jura, Hönig, Bobčík, Kulíšek, Ndiaye, Švach (84. Číž), Hamalčík (62. Červinka), Ovesný (62. Zábojník), Polášek (84. Hartman), Slouk. Trenér: Hubáček

Trenér Třince Tomáš Hejdušek sáhl do sestavy. Do brány se vrátil Jiří Adamuška, od první minuty poprvé vyběhl záložník Aliyu Yakubu a od začátku nastoupil také Pavel Bartůněk. Posledně jmenovaný fotbalista se však po několika minutách zranil, takže kouč musel znovu upravit složení mužstva. Pozici středního záložníka svěřil Martinu Samiecovi, který se na hřiště vrátil zhruba po dvou měsících.

Jako první zahrozil Yakubu, ovšem míč po jeho střele minul vzdálenější tyč. Hra byla zpočátku vcelku vyrovnaná, hrálo se bez většího vzruchu před oběma brankami. Pak zazlobili mladí Ševci, domácí se ubránili za cenu rohového kopu. Později brankář Adamuška výborně zmenšil střelecký úhel kapitánovi Kulíškovi a nepřišel si na něho ani Ndiaye.

Třinečtí fotbalisté měli blízko k vedoucí brance hned několikrát. Dedičovu střelu zablokoval jeden ze zadáků a když to vzápětí zkusil Samiec, jeden z obránců jeho pokus ke vzdálenější tyči vyhlavičkoval. Posléze se do zakončení opět dostal Dedič, ovšem ani tentokrát ukazatel skóre nerozhýbal.

Pět minut po změně stran se už třinečtí fotbalisté radovali. Rohový kop hosté ještě stačili odvrátit, ale pak se míč dostal k Zinhasovićovi, ten odcentroval a René Dedič hlavičkou k tyči otevřel skóre – 1:0.

Hosté se z rány ještě ani nestačili vzpamatovat, když Yakubu skvěle vysunul Lukáše Ciencialu a ten svůj výpad ozdobil precizním zakončením – 2:0.

V závěrečné půlhodině třinečtí fotbalisté svůj náskok kontrolovali. Soupeře nepustili do žádné šance a sami mohli ještě několikrát skórovat. Holíkovu tvrdou střelu k tyči vyrazil brankář, Dedičova hlavička se mezi tři tyče nevešla a střela střídajícího Clementa neměla potřebnou razanci.

Trenér Třince Tomáš Hejdušek. „Museli jsme sáhnout do sestavy, místo Machuči s Bolfem, kteří odehráli skoro všechno, nastoupili Szewieczek s Bartůňkem. Ten měl problém se svalem, a tak šel do hry Samiec, který byl delší dobu zraněný. Už v prvním poločase jsme měli tři šance, na začátku druhého poločasu jsme zápas rozhodli. V šesti zápasech jsme dostali jeden gól, což už asi není náhoda. Za defenzívu kluky chválím, celkově jsem na ně pyšný.“