Třinec rozhodl o výhře už v prvním poločase

sobota 27. dubna. 2024 | Tisková zpráva
Nezdar v Hlučíně fotbalisté Třince napravili domácím vítězstvím nad Startem Brno, které se zrodilo už v prvním poločase.
MSFL 2023/2024, so 27. 4. 2024, 10:15

TJ START BRNO

2:0
2:0

Branky: 5. Dedič, 33. Pus vlastní. Rozhodčí:Svoboda – Kolář, Grečmal ŽK: Szewieczek, Brak, Machuča – Kaláb, Pus.

FK Třinec: Mrózek – Szewieczek, Samiec, Brak – Zinhasović (61. Dadak), Machuča – Omasta (65. Vlachovský), Holík (84. Konečný), Yakubu, Bolf (65. Cienciala) – Dedič (61. Ayoola). Trenér: Hejdušek.

TJ START BRNO: Jícha – Strnad, Praks, Pus, Stropsa – Duda, Drenka – Kaláb (46. T. Brzobohatý), Šumbera, Vantuch (75. Zikl) – Hladký. Trenér: Frimmel.

Trenéři Hejdušek s Jakusem měli k dispozici kompletní kádr, takže dva hráči se nedostali ani do zápasové nominace.

Na trávník vyběhla téměř stejná sestava jako po změně stran v Hlučíně, akorát brankáře Adamušku vyměnil Mrózek a Yakubu hrál místo Konečného.
Hostům z Brna se u Nového Jičína porouchal autobus. Do Třince je dopravil vůz firmy Spetra a zápas začal s půlhodinovým zpožděním.
Třinečtí fotbalisté si navodili pohodu brzkým gólem – stejně jako posledně. Omasta našel rozběhnutého Yakubu, ten předložil míč René Dedičovi, který otevřel skóre – 1:0.
Na další zajímavou akci si diváci museli počkat přes 25 minut. Dedič svedl těžký souboj s protihráčem, Yakubu si to namířil na bránu, a přestože mohl vybídnout kapitána Holíka, zakončení vzal na sebe. Jeho střela však těsně minula vzdálenější tyč.
Ve 33. minutě se skóre změnilo podruhé. Bolf dokázal přejít přes protihráče a jeho přihrávku, kterou hledal Dediče, si nešťastně srazil do sítě obránce Pus – 2:0.
Zanedlouho z pravé strany poslal velmi dobrý centr do vápna Omasta, hlavičkující Dedič ovšem brankáře Jichu nepřekonal.
Před pauzou se neujala ani další vyložená šance Třince. Omasta a Yakubu si vyměnili míč, následoval prudký nástřel před bránu, po kterém měli blízko ke gólu Dedič s Bolfem.
Omasta a Yakubu krátce po změně stran vymysleli skvělou možnost pro Zinhasoviće, ten ovšem bránu vysoko přestřelil.
Vzápětí o sobě dala vědět rovněž levá strana třinecké sestavy, konkrétně Bolf. Nejprve si na jeho přihrávku naběhl Yakubu a napálil tyčku, Záhy Bolf vysunul Holíka, který sice obstřelil gólmana, ale bránu minul.
Třinečtí se nadále pokoušeli dorazit protivníka třetí brankou. Blízko k tomu měl Machuča, ale po Ciencialově rohovém kopu poslal míč do Jíchovy náruče.
Poslední možnost měl v nastaveném čase Konečný. Běžel sám na bránu, stoper Pus ho držel, faulovaný hráč Třince se pokusil souboj ustát, ale vypálil vedle.
Hosté, kteří se opírali zejména o kreativní dovednosti kapitána Šumbery, který kdysi kopal v Třinci, pozornou třineckou defenzívu do nesnází nedostali. Podařilo se jim to jen jednou, ale po skrumáži, která vznikla po rohovém kopu, Holík vyhlavičkoval míč z prázdné brány.

Trenér Třince Tomáš Hejdušek: „Jsem rád, že jsme zápas zvládli, a to zcela zaslouženě. Za vítězstvím jsme šli od první minuty. Negativem je pouze fakt, že jsme neproměnili více šancí. Pozitivem byla naopak obranná fáze, kdy jsme nedostali branku. Ani si nevybavuji nějakou vyloženou šanci soupeře. Znovu jsme vrátili k poctivosti, zatím nás potkal jediný zkrat, a to v prvním poločase v Hlučíně. Ve středu a v sobotu se hraje znova, program máme náročný, proto jsme některé hráče šetřili. Rozdělili jsme síly. Kluci, kteří byli na hřišti zpočátku, vytvořili náskok a ti, kteří přišli později, ho udrželi. Zdravá konkurence nás posouvá dopředu.“