Třinečtí fotbalisté vyhráli v Bohunicích

neděle 05. května. 2024 | Redakce
Druhé jarní vítězství na soupeřově hřišti zaznamenali třinečtí fotbalisté V Brně. Nováčka MSFL z Bohunic pokořili stejně jako na podzim 1:0.
MSFL 2023/2024, so 4. 5. 2024, 10:15

TJ TATRAN BOHUNICE

0:1
0:0

Branky: 65. Machuča. Rozhodčí: Drozdy – Šimoník, Prokůpek. ŽK: Šmerda, Ševčík – Samiec, Adamuška

TJ TATRAN BOHUNICE: Kunický – Krejčí, Král, Souček, Šmerda (56. Koreň), Přerovský, Ulbrich, Doubravský, Ševčík, Vítek, Kotoun (70. Vintr). Trenér: Kučerňák.

FK Třinec: Adamuška – Omasta, Samiec, Dadak, Bolf – Machuča (78. Bartůněk) – Konečný (62. Vlachovský), Holík (86. Orság), Cienciala (62. Clement) – Yakubu – Dedič (62. Ayoola). Trenér: Hejdušek.

Třinečtí trenéři Hejdušek s Jakusem opět neměli k dispozici kompletní kádr. Scházel zraněný středopolař Zinhasović, v nominaci se neobjevil ani stoper Brak.

Mezi tyče se postavil Adamuška a do základní sestavy se vrátili také křídelníci Cienciala s Konečným.

Třebaže úvodní dějství branku nenabídlo, o poznání blíže k ní měli hosté z Třince. Udržovali si vytrvalou územní převahu.

Do vyložené šance se dostal Yakubu, ovšem jeho střela z dobré pozice se mezi tři tyče nevešla. Jeho celek předvedl další dvě situace, které mohly vést ke kýžené brance, scházela však přesná finální nahrávka.

Po změně stran zahrozili brněnští fotbalisté. Jejich iniciativa vedla k nebezpečnému zakončení, se kterým si výtečně poradil Adamuška.

Do střelecké listiny se mohli zapsat jeho spoluhráči Ayoola a Yakubu, ovšem míč za záda brněnského brankáře nedopravili.

A jelikož i po hodině hry svítily na ukazateli skóre dvě nuly, trenér Hejdušek sáhl ke třem změnám.

Hrdinou střetnutí se vzápětí stal Ondřej Machuča – s osmi góly nejlepší střelec třineckého mužstva. Po trestném kopu Vlachovského, který je nejproduktivnějším ze všech třineckých fotbalistů, Ayoola hlavou prodloužil míč na Machuču a ten zařídil svému týmu druhé jarní vítězství na soupeřově půdě.

Trenér Třince Tomáš Hejdušek: „Kromě úvodních minut prvního poločasu a závěrečných pěti minut druhého dějství bylo utkání v naší režii. Scházela nám akorát přesnější koncovka. Tři góly v Hlučíně, dva ve Frýdlantu dává dva a půl gólu na zápas. Bylo nám jasné, že tudy cesta k úspěchu nepovede. Proto jsme se zaměřili především na defenzívu, směrem dozadu kluci pracovali velice dobře. Na jaře máme venku dvě výhry, dvě remízy a dvě porážky, tuto bilanci chceme vylepšit. Teď ovšem chceme uspět doma proti Hranicím, to je náš nejbližší cíl.“