Třinec veze tři body z Blanska

pátek 17. května. 2024 | Redakce
V utkání bohatém na zajímavé akce a také góly fotbalisté Třince zvítězili na stadionu Blanska a nadále živí naději na umístění v popředí tabulky.
MSFL 2023/2024, pá 17. 5. 2024, 17:00

FK Blansko

2:3
1:0

Branky: 8. Rajčinec, 79. Novák – 61. Dedič, 67. Samiec, 84. Konečný. Rozhodčí: Proske – Dedek, Čampišová.

FK Blansko: Kubica – Blažík (84. Kouakou, Porč, Chyla, Kocůrek (63. Jambor), Smrčka (63. Gimsay), Feik (76. Novák), Sedlák, Studený, Tulajdan, Rajčinec. Trenér: Vorlický.

FK Třinec: Adamuška – Omasta, Szewieczek, Dadak, Bolf – Zinhasović (88. Orság), Bartůněk (86. Jež) – Vlachovský, Samiec, Cienciala (80. Konečný) – Dedič (80. Ayoola). Trenér: Hejdušek.

Třinečtí se stále potýkají s marodkou. Do sestavy se sice vrátil Zinhasović a Machuča byl připraven na lavičce, ale kromě Braka chyběli kapitán Holík a Yakubu.

První příležitost si vytvořili hosté z Třince. Po souhře Omasty s Vlachovským domácí brankář Kubica výtečně zasáhl před Ciencialou.

Zanedlouho uhodilo na opačné straně hřiště. Třinecká obrana nezpacifikovala dlouhý nákop, míč propadl k Rajčincovi, ten si poradil s bránícím protihráčem a vypálil přesně k tyči – 1:0.

Hosté z Třince v prvním poločase hýřili aktivitou, zahrávali několik rohových kopů, po kterých několikrát ohrozili domácí bránu, nicméně vyrovnat se jim nepovedlo.

Před přestávkou zahrozili domácí fotbalisté, ovšem snaha aktivního Rajčince k navýšení skóre nevedla.

Zajímavé příležitosti se zrodily těsně před přestávkou a krátce po změně stran. V prvním případě hlavičkoval Kocůrek nepřesně, ve druhém Samiecova hlavička postrádala razanci.

O několik minut později napřáhl Cienciala a jeho rána se odrazila od tyče Kujbicovy brány.

Aktivita třineckých fotbalistů pořád narůstala. Po hodině hry René Dedič ještě obranu nepropálil, ale vzápětí po rohovém kopu vznikl závar, míč se dostal ke zkušenému útočníkovi a tentokrát už byl Kubica bezmocný – 1:1.

A to ještě nebylo všechno. Domácí fotbalisté ztratili míč, hosté vyrazili do přečíslení, na jehož konci byl skvělý průnik Zihnasoviće, který obešel čtyři hráče a předložil míč Martinu Samiecovi, který levačkou obstřelil brankáře– 1:2.

Deset minut před koncem Blanenští odpověděli. Jambor dostal dostatek prostoru na prvé straně a přesným centrem našel Nováka, který hlavou srovnal na 2:2.

Třinečtí fotbalisté si však vzali vedení zpět. Trenérovi Hejduškovi vyšlo střídání – Konečný, který nahradil Ciencialu, se po hlavičce Ayooly dostal k míči a po úniku z úhlu s pomocí brankové konstrukce propálil gólmana Kubicu.

V nastavení se mohly body dělit, ale Adamuška a Dadak byli rezolutně proti – výtečnými obrannými zákroky proti Studenému přispěli ke třetímu jarnímu vítězství Třince na soupeřově hřišti.

Trenér Třince Tomáš Hejdušek: „Mladí kluci z Brna – těžký soupeř, zdatný protivník, dobře organizovaný. Za vítězství jsme rádi, přesně takhle se bojuje o body. Do zápasu jsme vstoupili aktivně, měli jsme míč na kopačkách, ale po brejku šli domácí do vedení. Ve druhém poločase jsme zaslouženě otočili skóre v náš prospěch, ale nakonec jsme se ještě strachovali o vítězství.“