Zápas

Třineckou tvrz dobyla rezerva Baníku

sobota 08. června. 2024 | Redakce
Suverénní béčko Baníku Ostrava, které prošlo MSFL doslova jako nůž máslem, nezdolali ani třinečtí fotbalisté. Měli k tomu blízko, ještě necelých deset minut před koncem vedli 2:1.
MSFL 2023/2024, so 8. 6. 2024, 10:15

FC Baník Ostrava B

2:3
2:0

Branky:: 6. Vlachovský, 38. Machuča – 56. Málek, 86. Diviš, 88. Chvěja. Rozhodčí: Rozhodčí: Tomanec – Svoboda, Mayer. ŽK: Samiec, Hejdušek – Elekana, Říha.

FK Třinec: Mrózek – Omasta, Brak, Dadak, Bolf – Machuča (79. Bartůněk), Samiec – Vlachovský (83. Szewieczek), Konečný (79. Clement) – Yakubu (65. Ayoola) – Dedič. Trenér: Hejdušek.

FC Baník Ostrava B: Struhař – Sirotek, Měkota, Temel (62. Chvěja), Hapal – Málek, Holaň, Elekana (72. Fadairo), Kilibarda (46. Říha) – Kašpárek (72. Diviš), Drozd.

Komentář k utkání

Trenér Tomáš Hejdušek nemohl proti svému bývalému mužstvu počítat s brankářem Adamuškou, kapitánem Holíkem, středopolařem Zinhasovićem ani s křídelníkem Ciencialou.

O první střelecký pokus se hned v úvodní minutě postarali domácí, Yakubu zasekl míč a našel Samiece, jeho střelu hosté srazili na roh.

Další ofenzivní manévr Třineckých už vedl k první změně stavu. Postupná kombinace vyústila v rychlé přenesení hry na Konečného, ten odcentroval, Dedič na míč v pádu nedosáhl, ale Martin Vlachovský jej hlavou uklidil do sítě – 1:0.

O chvíli později se do zakončení dostali také hosté, ale brankář Mrózek si s Holáňovým pokusem po centru Kilibardy věděl rady.

Po rohovém kopu Mrózek rychle rozehrál na Konečného, kterého před vápnem fauloval Elekana. Z následného přímého kopu Machuča vypálil nad bránu.

Za necelých pět minut, kdy Baníkovci faulovali Vlachovského, dostal Ondřej Machuča druhou možnost. I když to bylo z větší vzdálenosti, tečovaná střela zapadla přímo dom horního růžku a bylo to 2:0.

Do druhého poločasu vstoupili o poznání aktivněji hosté. Za své úsilí byli odměněni zhruba deset minut po zahájení hry. Rozběhnutý Málek si vyměnil míč s nedůsledně bráněným Kašpárkem, prošel mezi dvěma bránícími hráči a zacílil přesně k tyči – 2:1.

Třinečtí fotbalisté se na chvíli vymanili z tlaku a podnikli nebezpečný výpad. Vlachovský se skvěle uvolnil, prostrčil míč na Machuču a ten našel centrem Konečného. Exbaníkovský fotbalista ovšem vypálil nad bránu.

Ještě šest minut před koncem hráči Třince drželi slibný náskok a vše nasvědčovalo tmu, že vítěz MSFL zaznamená druhou jarním porážku. Pět minut před koncem zprava odcentroval Sirotek a nabíhající Diviš propálil Mrózka – 2:2.

A to ještě nebylo všechno. Za necelé dvě minuty se jednomu z domácích zadáků nepovedl odkop, k míči se dostal Holáň a jeho přihrávku uklidil do sítě zkušený Chvěja – 2:3.

K sedmi domácím výhrám fotbalisté Třince osmé vítězství nepřidali a definitivně tak prohráli se Zlínskem souboj o konečnou druhou příčku v tabulce MSFL.

Trenér Třince Tomáš Hejdušek: „Těžko se mi hledají slova, ztratili jsme dobře rozehraný zápas, ve kterém jsme vedli 2:0. Myslím si, že rozhodla kvalita kádru Baníku. I když Baník vystřídal několik hráčů, vůbec to nebylo poznat. Náš výkon po vystřídání trochu upadl. Nechci se na to však vymlouvat, Baník ukázal, proč je na prvním místě a proč má takový náskok. Docela brzy jsme dostali gól na 2:1 a to rozhodlo o průběhu utkání.“